Polona Hercog ni več članica prve stoterice, tudi Žemlja in Rola drsita po lestvici ATP navzdol

Ljubljana, 15. 08. 2016 12.04 |

Najnovejša svetovna teniška jakostna lestvica WTA je prinesla veliko razočaranje v slovenski ženski tabor. Najvišje uvrščena Slovenka Mariborčanka Polona Hercog je izpadla iz prve stoterice. Hercogova je izgubila dvanajst mest in je trenutno 111. igralka sveta.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: AP
Polona Hercog, ki je bila najvišje 35. na lestvici 12. septembra 2011, je na olimpijskem turnirju v Riu izpadla že v uvodnem dvoboju. Izločila jo je kasnejša presenetljiva zmagovalka olimpijskega turnirja Portoričanka Monica Puig, po novem 35. igralka sveta, ki je v finalu odpravila favorizirano Nemko Angelique Kerber. Vodi še naprej Američanka Serena Williams.

Grega Žemlja FOTO: Damjan Žibert

Najvišje uvrščeni Slovenec na svetovni jakostni teniški lestvici ATP Grega Žemlja je v primerjavi s prejšnjo razpredelnico za osem mest poslabšal svojo uvrstitev. Žirovničan, ki na turnirju Tilia Slovenia Open v Portorožu z izpadom v polfinalu ni ponovil lanskega uspeha, ko se je prebil vse do finala, je izgubil osem mest in je po novem 147. Blaž Rola je izgubil mesto in je po novem 192., Blaž Kavčič pa je pridobil osem mest ter se je s 335. mesta prebil na 327. Rola in Kavčič sta na turnirju challenger v Portorožu izpadla v drugem krogu. Na najnovejši teniški lestvici ATP je v prvi deseterici prišlo do ene spremembe, Francoz Jo-Wilfried Tsonga je izgubil eno mesto in je po novem na desetem mestu, prehitel ga je Avstrijec Dominic Thiem, ki je odslej deveti.

Na vrhu ostaja Novak Đoković, ki je na olimpijskem turnirju v Riu izpadel v prvem krogu, zmagovalec olimpijskega turnirja Britanec Andy Murray je na drugem mestu. Sledijo Švicarja Roger Federer in Stan Wawrinka, Španec Rafael Nadal, Kanadčan Miloš Raonić, Japonec Kei Nishikori in Čeh Tomaš Berdych. Finalist olimpijskega turnirja v Riu Argentinec Juan Martin del Potro, je na 141. mestu. Del Potro je v uvodnem dvoboju izločil Đokovića ter se nato prebil vse do finala, v katerem je moral priznati premoč Murrayju.