Polona Hercog izpadla v četrtfinalu

Nürnberg, 13. 06. 2013 16.45 |

Teniška igralka Polona Hercog je v četrtfinalu turnirja WTA v Nürnbergu z nagradnim skladom 235.000 dolarjev izgubila s Čehinjo Lucie Šafarovo, peto nosilko, s 6:7 (5), 6:3 in 4:6.

Mariborčanka Polona Hercog je s tekmovalko iz Brna izgubila uvodni niz po podaljšani igri. V izredno izenačeni igri je Čehinja dobila le točko več od Hercogove (43:42), pri tem pa je imela precej boljši prvi servis (72-odstotnega, Hercogova 54-odstotnega). Po uri in 45 minutah je dvaindvajsetletna Slovenka izid v nizih izenačila na 1:1, saj je dobila drugi niz, v katerem je odvzela servis tekmici, s 6:3. Uspelo ji je popraviti prvi začetni udarec, edini zaostanek, pri katerem bi lahko izgubila servis, pa je uspešno nadoknadila. Lucie Šafarova je s servisom začela prvo igro tretjega niza, vendar je osvojila le eno točko in Hercogova je povedla najprej z 1:0, nato pa po svojem začetnem udarcu dobila le eno točko (1:1). V tretji igri je Čehinja, ki za razliko od Hercogove igra z levico, vodila že s 40:30, Hercogova je prišla do prednosti, vendar je tekmici uspelo ohraniti servisno igro (2:1). Tudi Hercogova je bila nato uspešna po svojem servisu (2:2) ter v peti igri povedla s 30:0 in 40:30.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: Damjan Žibert

Drugo priložnost za odvzem servisa v nizu je izkoristila in povedla. Prednosti pa ni unovčila, saj je brez dobljene točke izgubila svoj naslednji servis, v sedmi igro pa za povrh še zaostajala z 0:40. Dobila je sicer eno točko, kar pa je bilo premalo in Šafarova je vodila s 4:3. Hercogova dokončne prevlade tekmici vendarle ni prepustila in je na svoj servis izenačila (4:4), nato pa je Čehinja dobila deveto igro. V deseti je Hercogova znova s svojim servisom prišla do prednosti dveh točk, ki pa ju ni pretvorila v izenačenje na 5:5. Šafarova je potem, ko je Hercogova žogico poslala z igrišča, izkoristila prvo zaključno žogico za zmago v dvoboju. Igralki sta se srečali četrtič, Čehinja pa zdaj vodi s 3:1. Pred tem sta nazadnje loparje prekrižali lani v Charlestonu, ko je bila boljša Šafarova, ki je zmagala tudi leta 2011 v Torontu. Leta 2010 pa je bila v njuni prvi medsebojni partiji gladko boljša Hercogova, ki je s 6:1 in 6:2 slavila na odprtem prvenstvu Francije. Hercogovi se sicer ni uspelo prebiti v polfinale, se pa po poškodbi, ki jo je kar za nekaj časa oddaljila od turnirskih bojev, počasi vrača in je v Nürnbergu nanizala lepe predstave. V prvem krogu je izločila drugo nosilko Čehinjo Klaro Zakopalovo, v drugem krogu pa Američanko Julio Cohen. V četrtfinalu se je poslovila tudi Andreja Klepač. Med dvojicami je morala Slovenka v navezi z Avstrijko Sando Klemenschits priznati premoč Srbkinji Aleksandri Krunić in Poljakinji Katarzyni Piter s 4:6, 7:5, 5:10.

Izid, Nürnberg, WTA (235.000 USD), četrtfinale:
Lucie Šafarova (Češ/5) – Polona Hercog 7:6 (5), 3:6, 6:4.
Dvojice, četrtfinale:
Aleksandra Krunić/Katarzyna Piter (Srb/Pol) – Sandra Klemenschits/Andreja Klepač (Avt/Slo) 6:4, 5:7, 10:5.