Wimbledon, 23. 06. 2014 14.08 |

M.J./STA/M.F.
8

Teniški igralec Blaž Rola je z odliko opravil svojo nalogo na turnirju za grand slam v Wimbledonu. Ptujčan je v uvodnem krogu po uri in 39 minutah premagal Španca Pabla Andujarja s 6:3, 6:1 in 6:4, v naslednjem pa ga čaka zmagovalec britansko-belgijskega dvoboja Andy Murray - David Goffin.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: Damjan Žibert

Poleg Blaža Role se je v drugi krog uvrstila tudi edina slovenska predstavnica v posamični konkurenci. Polona Hercog je po uri in 21 minutah ugnala Argentinko Paulo Ormaecheo s 6:4 in 6:4, v drugem pa se bo 23- letna Slovenka pomerila z zmagovalko češko-nemškega dvoboja Lucie Šafarova - Julia Goerges.

"Zelo sem vesela te zmage. Po Hertogenboschu sem imela dovolj časa za trening in prilagajanje na travo, tako da je danes vse skupaj delovalo že mnogo bolje. Z dobrim servisom sem si odpirala priložnosti za napade s forehandom, kar je bil ključ do zmage. Na travi je potrebno vsako točko odigrati maksimalno natančno in predvsem agresivno. Ni ravno lahka naloga, a danes mi je uspela. Tako raven igre bom skušala obdržati tudi v drugem krogu," je po zmagi dejala Hercogova.

Bedene odigral svoje v Wimbledonu
Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je že končal z nastopanjem v Wimbledonu. S 3:0 v nizih ga je ugnal Kevin Anderson. Prvega je dobil s 6:3, drugi se je končal s 7:5, v zadnjem pa je bil Južnoafričan boljši s 6:2. Ljubljančan, ki bo kot vse kaže v prihodnje nastopal za Davis cup reprezentanco Velike Britanije, je tako nepričakovano zgodaj sklenil z igranjem v All England Clubu.