Poljaki pričakovano premočni za Slovence

Vroclav, 18. 05. 2014 20.28 |

Slovenska odbojkarska reprezentanca je morala v 3. krogu 1. kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu priznati premoč odbojkarski velesili Poljski. Gostitelji turnirja so zmagali s 3:1 v nizih.

Luka Slabe
Luka Slabe FOTO: Damjan Žibert

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v 3. oziroma zadnjem krogu 1. kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu prvič izgubila. Po pričakovanju jih je v Vroclavu premagala ena najboljših evropskih reprezentanc, Poljska, izid je bil 3:1 (15, 24, -23, 20). Varovanci Luke Slabeta, proti Poljakom so kljub porazu pokazali najboljšo igro v Vroclavu in bili večji del dvoboja enakovredni tekmeci, imajo pred drugim turnirjem štiri točke, zasedajo drugo mesto, uvrstitev v dodatne kvalifikacije za prvenstvo, ki bo naslednje leto v Bolgariji in Italiji, pa bodo morali potrditi konec naslednjega tedna v ljubljanskih Stožicah.

Glede na videno v Vroclavu, si je Poljska praktično že zagotovila prvo mesto, za drugo pa bodo Slovencem najnevarnejši Latvijci, ki so s 3:1 premagali Makedonijo in imajo prav tako kot Slovenci štiri točke.