Pohrustali Dudelange: z Vugrincem je vse še lažje

Maribor, 08. 09. 2012 20.35 |

Rokometaši mariborskega Branika so si po prvem obračunu pokala EHF praktično zagotovili napredovanje v naslednji predkrog. Na domačem parketu so s kar 39:24 premagali luksemburški Dudelange. Renato Vugrinec je zabil 13 golov.

Mariborski rokometaši so vse dvome o napredovanju v drugi predkrog novonastalega tekmovanja pod okriljem Evropske rokometne zveze, ki je združila pokal pokalnih zmagovalcev in pokal EHF, razrešili na prvem dvoboju. V domači dvorani Tabor so zanesljivo in brez večjih težav zanesljivo premagali luksemburškega predstavnika (39:24), povratna tekma v Dudelangeu bo tako zgolj formalnega značaja.

Renato Vugrinec
Renato Vugrinec FOTO: Boštjan Selinšek

V prvem polčasu so se gosti iz Dudelangea dobro kosali s favoriziranimi Mariborčani, v drugem pa jim niso bili enakovredni v nobenem elementu igre. Izbranci domačega stratega Marka Šibile so iz minute v minuto višali svojo prednost, najvišjo pa dosegli ravno na koncu tekme, ko so povedli s +15. Na današnji tekmi je blestel Renato Vugrinec, povratnik na slovensko domačo sceno je dosegel kar 13 golov, izdatno pomoč pa je imel v Mihi Zarabcu, ki je vpisal osem zadetkov, medtem ko je Simon Razgor prispeval šest golov. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Martin Hummel s 13 zadetki.