Spielberg, 06. 09. 2015 20.04 |

Slovenski pilot Peter Podlunšek je na tekmi za svetovno prvenstvo Red Bull Air Race v pokalu challenger v avstrijskem Spielbergu osvojil četrto mesto.

Peter Podlunšek odlično nastopa v tem zelo adrenalinskem športu
Peter Podlunšek odlično nastopa v tem zelo adrenalinskem športu FOTO: POP TV

Piloti v razredu Petra Podlunška so se na progo podali dvakrat, ker so zaradi dežja v kvalifikacijah tokrat nekoliko spremenili pravila. Zmagovalcu Mikaelu Brageotu in drugouvrščenemu Petru Kopfsteinu sta uspela odlična leta, razlika med njima je bila minimalna, Daniel Ryfa pa je za njima zaostal že sekundo in pol. Podlunšek je tekmo končal na četrtem mestu. Progo je odletel brez napak, a je bil malenkost prepočasen. "Morda sem res premalo tvegal, a si nisem mogel privoščiti, da bi si zapravil finale prvenstva," je povedal nad časom rahlo razočarani slovenski pilot.

Po šesti tekmi sta na koledarju sezone 2015 še dve: 26. in 27. septembra v Teksasu, nad ovalnim dirkališčem serije Nascar v Fort Worthu, 17. in 18. pa se bo prvenstvo končalo v Las Vegasu. V skupni razvrstitvi pokala challenger trenutno vodi Kopfstein pred Ryfo in Brageotom, Podlunšek je peti.