VIDEO in FOTO: Hrvati razblinili slovenske sanje o kolajni

Barcelona, 26. 01. 2013 11.35 |

I.K.D./T.V./T.Š.
635

Slovenska rokometna reprezentanca je na tekmi za bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu v Barceloni s 26:31 izgubila proti Hrvaški in zasedla končno četrto mesto. Za varovance Borisa Denića so bile usodne 'črne' minute na začetku drugega polčasa.

Tako slovenska kot hrvaška reprezentanca sta po seriji sedmih zaporednih zmag prvi poraz doživeli v polfinalu. Četa Borisa Denića je klonila proti gostiteljem Špancem, varovanci Slavka Goluže pa proti Dancem. Slovenski selektor se je na začetku obračuna z južnimi sosedi odločil za nekaj rošad, saj je na gol že od prve minute postavil Primoža Prošta, v napadu pa so priložnost dobili Marko Bezjak, Jure Dolenec, Borut Mačkovšek, Luka Žvižej, Gašper Marguč in Uroš Bundalo. V prvem polčasu sta bili obe izbrani vrsti precej izenačeni, v manjši prednosti pa so bili večino časa Hrvati, ki so trikrat vodili z dvema goloma razlike. A Slovenci so znova dokazali, da ne poznajo predaje in so se vedno znova vrnili v igro ter nasprotniku niso dovolili, da se odlepi. Nerešljiva uganka za slovensko obrambo sta bila Domagoj Duvnjak in hitronogi Ivan Čupić, ki sta v prvih 30 minutah igre dosegla štiri oziroma šest golov. V naši izbrani vrsti je bil izjemno razpoložen vratar Prošt, ki je zbral sedem obramb.

Slovenija je v boju za tretje mesto izgubila proti Hrvaški.
Slovenija je v boju za tretje mesto izgubila proti Hrvaški. FOTO: Reuters

Po dobri igri Denićeve čete v prvem polčasu se je na začetku drugega ponovila zgodba iz polfinalnega obračuna proti Španiji. Slovenski rokometaši so namreč v napadu delali preveč napak, kar so Hrvati izkoristili s hitrimi goli iz protinapadov. Slovenska barka se je začela potapljati, ko je imela naša izbrana vrsta igralca več, kljub temu pa so Hrvati preko Ivana Ninčevića in Čupića dosegli dva lahka gola ter pobegnili na pet golov razlike. Ko so 'kockasti' po golu Marka Kopljarja 15 minut pred koncem povedli za osem, dvomov o zmagovalcu praktično ni bilo več. Slovenci so sicer še naprej poskušali, se pet minut pred koncem približali na pet golov zaostanka, a kaj več jim ni uspelo. "Celoten turnir smo odigrali vrhunsko, prikazali smo dobre predstave, izjemno sem ponosen na svoje fante. Za vse njih je bilo svetovno prvenstvo v Španiji ena velika šola, prišli so v družbo velikih. Tekmo smo izgubili z igralcem več na igrišču, ne pa z igralcem manj ali na postavljeno consko postavitev, ki smo jo napadali na dvanajstih metrih, na tej tekmi enostavno ni bilo dovolj oktanov," je po tekmi dejal selektor Boris Denić. Najboljša strelca pri zmagovalcih sta bila Čupić in Duvnjak z osmimi goli, v naši reprezentanci je bil najučinkovitejši Vid Kavtičnik s štirimi. Hrvati se tako veselijo bronaste kolajne, naši rokometaši pa so svetovno prvenstvo končali na četrtem mestu, že z uvrstitvijo v polfinale pa so presegli vsa pričakovanja. V nedeljo se bosta v velikem finalu pomerila Španija in Danska.

Slovenija - Hrvaška 26:31 (13:14)
Kavtičnik 4, Marguč, Dobelšek, L. in M. Žvižej po 3; Duvnjak in Čupić po 8.