Po Zürichu znana polovica skupnih zmagovalcev diamantne lige

Zürich, 03. 09. 2015 22.40 |

Almaz Ayana je na predzadnji atletski diamantni ligi sezone, ki je bila v Zürichu, zmagala v teku na 3000 m (8:22,34), njena rojakinja Genzebe Dibaba je bila druga (8:26,54) in je zmagala v skupnem seštevku tekov na 3000 in 5000 m, Kenijka Vivian Cheruiyot pa je bila šesta (8:38,91).

Tek na 3000 metrov je bila edina disciplina, v kateri so se pomerile tri svetovne prvakinje s prvenstva v Pekingu; Genzebe Dibaba slavila v teku na 1500 metrov, Almaz Ayana na 5000 metrov, Vivian Cheruiyot pa na 10.000 metrov. Na tej razdalji s preprekami je slavil Paul Kipsiele Koech (8:10,24), ki ga v izjemni kenijski ekipi na tej razdalji v Pekingu sploh ni bilo. Svetovni prvak Ezekiel Kemboi je bil četrti, Conseslus Kipruto in Brimin Kipruto, preostala Kenijca z odličjema na SP, pa sta končala na šestem in sedmem mestu. V teku na stadionski krog je prva trojica s SP znova stopila na zmagovalne stopničke, le da je južnoafriški svetovni prvak Wayde van Niekerk prišel na tretje mesto (44,35), pred njim pa sta bila Američan LaShawn Merritt (44,18) in Kirani James iz Grenade (44,28).

LaShawn Merritt
LaShawn Merritt FOTO: Reuters

Ivana Španović je po bronu v Pekingu v daljino edina preskočila sedem metrov in s 7,02 metra za centimeter izboljšala srbski rekord, s tem pa ugnala svetovno prvakinjo Američanko Tianno Bartoletto (6,97 m) in podprvakinjo Britanko Sharo Proctor (6,58 m). Nemka Christina Schwanitz je bila v suvanju krogle med tistimi, ki so prav tako potrdili naslov iz kitajske prestolnice in je z 19,91 m slavila ter ob 10.000 dolarjih zmagovalne premije dobila še 40.000 dolarjev (35.900 evrov) za skupno zmago v disciplini. Skakalci s palico so se pomerili večer pred ostalim delom mitinga na glavni železniški postaji, kjer je svetovni naslov potrdil Kanadčan Shawn Barber (5,92 m).

Zadnja letošnja tekma diamantne serije bo 11. septembra v Bruslju.