Španski finale v Parizu: Ferrer proti Nadalu

Pariz, 07. 06. 2013 16.16 |

M.F./T.Š.
62

Španski teniški igralec Rafael Nadal si je prvi priigral finale Odprtega prvenstva Francije. S 3:2 v nizih je bil boljši od številke 1 svetovnega moškega tenisa, Srba Novaka Đokovića. V drugem polfinalu je David Ferrer s 3:0 v nizih odpravil Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja.

Teniški navdušenci so z nestrpnostjo čakali na prvi polfinalni dvoboj letošnjega Odprtega prvenstva Francije. Nasproti sta si stala Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal. Številka 1 svetovnega moškega tenisa se je morala udariti s kraljem peska, ki je bil na obračun vrhunsko pripravljen. Prvi niz je dobil s 6:4, drugi je pripadel Srbu (6:3), v tretjem pa je bil Nole povsem brez možnosti. Nadal ga je dobil s kar 6:1 in vse je kazalo, da bo v četrtem le še dokončal delo. Bil je na pravi poti, imel rezultat v svojih rokah, vse do vrnitve Beograjčana, ki je z odvzetim servisom v pravem trenutku postavil stvari na svoje mesto, podaljšano igro pa odigral izjemno zbrano in dobil četrti niz. Tako je o prvem finalistu turnirja odločal peti niz. Samozavestni Nole je začel silovito, odvzel servis tekmecu, Nadal pa se mu je oddolžil, ko je izenačil na 4:4.

Novak Đoković je ostal brez velikega finala na pariškem pesku.
Novak Đoković je ostal brez velikega finala na pariškem pesku. FOTO: Reuters

Rezultat je bil izenačen še na 5:5, 6:6, 7:7, nato pa je Nadal dobil dve igri zapored in se uvrstil v veliki finale. "To je bil še en velik dvoboj mene in Novaka. On se je večkrat uspešno vrnil v dvoboj. Presrečen sem, ko se spomnim, kako sva igrala. Česa takšnega ni možno videti nikjer na svetu. Novak je velik borec in vedno je tako, ko igrava drug proti drugem. Takšni preobrati so dobri za naš šport. Tokrat se je jeziček na tehtnici nagnil na mojo stran in vesel sem zaradi tega,“ je po dvoboju dejal španski igralec.

V drugem polfinalu je Nadalov rojak, četrti nosilec David Ferrer presenetljvo gladko s 6:1, 7:6 (3) in 6:2 ugnal domačina, šestega nosilca Jo-Wilfrieda Tsongaja, ki je pred tem izločil Rogerja Federerja. Ferrer se je prvič v karieri prebil v finale turnirja za veliki slam, vendar ne bo v vlogi favorita za zmago, saj bo ta pripadla Nadalu, ki lovi rekordno osmo zmago v Parizu. "Uvrstitev v finale Roland Garrosa je sanjska. Sploh še ne morem verjeti, kaj mi je uspelo," je po zmagi dejal 31-letni Španec.