Pliškova že v polfinalu, Venus Williams v Singapurju do prve zmage

Singapur, 24. 10. 2017 18.26 |

Čehinja Karolina Pliškova in Američanka Venus Williams sta zmagali v drugem krogu bele skupine na finalnem turnirju WTA v Singapurju. Pliškova, tretja nosilka, je v drugi tekmi po vsega uri in dveh minutah nadigrala Španko Garbine Muguruzo in v dvoboju z drugo nosilko slavila s 6:2 in 6:2 ter se kot prva že uvrstila v polfinale.

Sedemintridesetletna Venus Williams, ki je peta nosilka, je v prvem maratonskem dvoboju s 7:5, 6:7 (3) in 7:5 premagala 17 let mlajšo Jeleno Ostapenko, sedmo postavljeno igralko iz Latvije. Izkoristila je drugo zaključno žogico in slavila po treh urah in 13 minutah izenačenega dvoboja. Ostapenkova je v prvem krogu izgubila z Garbine Muguruzo, Williamsova, zmagovalka finala WTA leta 2008, pa s Karolino Pliškovo. Ta je z drugem dvoboju z Muguruzo gladko zmagala, kar kaže tudi sam zaključek. V drugem nizu je v osmi igri na začetni udarec tekmice po vodstvu s 40:0 izkoristila prvo zaključno žogico.

Venus Williams.
Venus Williams. FOTO: AP

Na WTA-finalu nastopa najboljših osem igralk na svetu. V rdeči skupini igrajo še Romunka Simona Halep, Francozinja Caroline Garcia, Ukrajinka Jelena Svitolina in Danka Caroline Wozniacki; slednja in prva s svetovne lestvice Halepova sta dobili uvodni partiji.