Pivovarji popustili v zadnjih desetih minutah

Veszprem, 29. 09. 2012 18.28 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v uvodnem krogu lige prvakov na gostovanju pri Veszpremu izgubili z 32:22. Varovanci Vladana Matića so v zadnjih desetih minutah povsem popustili.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se povsem neobremenjeni odpravili v Veszprem, kjer so gostovali pri velikanu madžarskega rokometa. Tamkajšnji klub, v katerem igra kar nekaj nekdanjih članov pivovarjev (Mirsad Terzić, Renato Sulić, Mirko Alilović), je dvoboj začel zelo nervozno, prvi gol pa so po zaslugi novinca Cheme Rodrigueza dosegli šele v šesti minuti. V nadaljevanju prvega dela so varovanci Vladana Matića s pametno igro, brez divjanja v napadu in nepotrebnih napak v obrambi – blestel je tudi vratar Urban Lesjak – vseskozi za bogatim tekmecem zaostajali za gol, največ dva, ob koncu prvega dela pa so izbranci Antonia Ortege pobegnili za pet (16:11).

Novinca Mate Lekai (levo) in Sebastian Skube (desno) sta se dobro vklopila v celjsko zasedbo, a v zadnjih desetih minutah nista našla rešitve za trdno obrambo madžarskega velikana. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so gostitelji povišali še na 17:11, nato pa je sledilo kar pet celjskih golov in v 36. minuti je Žiga Mlakar zabil za 17:16. Na krilih razpoloženega čuvaja mreže Matevža Skoka so rumeno-modri vseskozi držali priključek z aktualnimi madžarskimi državnimi prvaki, a bili v ključnih trenutkih premalo zbrani in zreli, da bi jih povsem ujeli ali celo prehiteli. Kazen je sledila v zadnjih 10 minutah, ko sta do izraza prišli dolga madžarska klop in utrujenost pivovarjev.

Lazslo Nagy in soigralci so izkoristili kakovostno razliko in se ob koncu veselili zmage s kar 32:22. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Rodriguez (5 golov), pri Celjanih pa sta bila po štirikrat natančna Borut Mačkovšek in Gašper Marguč.