Petkovšek tretji v Dohi

Doha, 28. 03. 2014 18.34 |

Slovenski telovadec Mitja Petkovšek to sezono uspešno nastopa v svetovnem pokalu. Potem ko je na uvodni tekmi sezone v Cottbusu osvojil tretje mesto, je uspeh ponovil tudi v današnjem finalu v Dohi.

Mitja Petkovšek
Mitja Petkovšek FOTO: Aljoša Kravanja

Zahvaljujoč lepi izvedbi sestave na bradlji se je Mitja Petkovšek navkljub najlažji različici z oceno 15,175 točke vnovič povzpel na oder za zmagovalce. Zmago sta si z oceno 15,450 točke razdelila evropski prvak na bradlji iz 2011 in 2012, Nemec Marcel Nguyen, ter Nizozemec Epke Zonderland.

V finalih je nastopila še telovadka Saša Golob, ki je na parterju z oceno 12,725 točke zasedla sedmo mesto. Zmagala je Romunka Larisa Iordache (14,425), ki je že v četrtek slavila v finalu preskoka, kjer se je tik za njo na drugo mesto uvrstila slovenska telovadka Teja Belak.

K velikemu uspehu slovenske reprezentance na svetovnem pokalu v Dohi je prispeval tudi Sašo Bertoncelj, ki je v četrtek v finalu konja z ročaji osvojil tretje mesto.