Peljhan v vodstvu v Idriji, odstop Humarja

Idrija, 12. 10. 2012 20.25 |

S superspecialom po mestnih ulicah v Idriji se je začel reli Idrija, zadnja postaja sezone državnega prvenstva. Uvodno preizkušnjo je dobil Darko Peljhan (mitsubishi lancer EVO X), prvi favorit relija Aleks Humar (škoda fabia S2000) pa je odstopil.

Darko Peljhan
Darko Peljhan FOTO: Reuters

Na startu zadnjega relija sezone je bilo 68 posadk, na kratki preizkušnji po mestnih ulicah, ki je bila predvsem mikavna za gledalce, o vrstnem redu pa še ne odloča, je bil le dve desetinki za Darkom Peljhanom Italijan Andrea Smiderle (peugeot 207 S2000). Tretje izhodišče pa si je pred sobotnim nadaljevanjem zagotovil Marko Jeram (citroen C2), ki zaostaja štiri desetinke.

Kljub temu da je Aleks Humar po napaki zapeljal v zaščitne gume in poškodoval dirkalnik ter moral odstopiti še pred koncem prve hitrostne preizkušnje domačega relija, pa njegova skupna zmaga v DP ni ogrožena. Že pred zadnjo dirko prvenstva si je namreč zagotovil naslov prvaka, saj je v slovenski konkurenci dobil vseh prejšnjih pet relijev, ki so letos šteli za državno prvenstvo.

Na idrijskem sprinterskem reliju bodo dirkači skupno danes in v soboto prevozili sedem hitrostnih preizkušenj, od tega štiri različne (Idrija, Zadlog, Čekovnik, Idrijski Log), cilj pa bo popoldne v Idriji.