Zaragoza, 19. 01. 2013 21.36 |

Slovenska rokometna reprezentanca je v zadnjem krogu skupinskega dela svetovnega prvenstva premagala še Srbe (33:31) in se s 100-odstotnim izkupičkom po prvem delu seli v osmino finala. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Dragan Gajić (sedem golov).

Slovenska rokometna reprezentanca je bila pred dvobojem s Srbi ena od petih neporaženih ekip na svetovnem prvenstvu v Španiji. Četa Borisa Denića je prva obračuna dobila rutinirano, na obračunih s Poljaki in Belorusi pa so si Uroš Zorman in soigralci zmago priigrali v samem zaključku obračuna. Njihova želja je bila, da zadnji obračun skupine C proti Srbom v celoti odigrajo dobro, torej da na derbiju skupine, ki odloča o izhodišču za osmino finala sestavijo dva druga polčasa z obračuna proti Poljakom oz. Belorusom.

Proti četi Veselina Vukovića so začeli odločno, po tipanju z ene in druge strani so prevzeli pobudo, nato pa počasi prevzeli pobudo. V prvem polčasu je bila odločilnega pomena predvsem minuta odmora slovenskega selektorja, saj je z njo prekinil nalet Srbov, za nameček pa dal varovancem prave nasvete, da so postopoma lomili tekmeca. Marko Bezjak je ob igralcu manj povišal na 14:11, tekmec se je uspel približati na 14:13, a potem so spet na 'plin' stopili Slovenci in na odmor odšli s prednostjo treh golov (19:16).

Primož Prošt je zaustavil nekaj srbsdkih poizkusov, ko je bilo to najbolj pomembno. FOTO: Slavko Kolar

V nadaljevanju so uvodne minute pripadle vratarjema Ivanu Gajiću in Gorazdu Škofu, Dragan Gajić pa je z golom ob igralcu manj v polju Slovence prvič na obračunu popeljal do vodstva s štirimi goli razlike (21:17). Čeprav je kazalo, da bodo Denićevi izbranci hitro prevzeli pobudo in prednost višali iz minute v minuto, so Srbi na krilih vratarja Darka Stanića in nekoliko skromnejši slovenski obrambi uspeli narediti delni izid 4:0 in izid poravnati na 21:21, v 11. minuti nadaljevanja pa so vodili že z 22:21. Gajić je z natančno izvedeno 7-metrovko pred zadnjimi 15 minutami dvoboja izid poravnal na 22, a še naprej je bila psihološka prednost na strani tekmecev. Ti so vodili že s 25:22, Slovenci pa so se jim uspeli približati na 25:24, a v zadnjih deset minut ob sumljivi izključitvi Uroša Bundala krenili z igralcem manj v polju. Štiri minute pred koncem so se Srbom približali na 30:29, nato je Bezjak izid poravnal na 30, Žvižej pa je zabil za vodstvo z 31:30. Srbska igra se je nato razpadla, Slovenci pa so dvoboj rutinirano pripeljali h koncu in zmagali s 33:31. Njihovi tekmeci v osmini finala bodo neugodni Egipčani.