Ose v Hamburgu drago prodale svojo kožo

Hambrug, 11. 02. 2015 22.16 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so v dvoboju 1. kroga evropskega pokala EHF (skupina A) v gosteh izgubili proti nemškemu HSV z 28:33 (14:15). Najučinkovitejši pri slovenskih podprvakih je bil Mario Šoštarič (7 golov).

Izbranci velenjskega trenerja Ivana Vajdla so na najboljši možni način odprli tekmo v Nemčiji in si po devetih minutah priigrali tri gole prednosti (4:1), le tri minute kasneje pa povišali na 6:2. V prvih dvajsetih minutah so prevladovali v vseh segmentih rokometne igre, nato pa padli in gostiteljem dovolili, da so se jim po hudem boju v 24. minuti približali na gol (9:8). Favorizirani gostitelji so jih v 28. minuti ujeli (11:11), Velenjčani pa so na velik odmor odšli z zaostankom gola (14:15).

Mario Šoštarič
Mario Šoštarič FOTO: Damjan Žibert

V drugi polovici tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, v rahli rezultatski prednosti so bili gostitelji, a "ose" so jim vztrajno dihale za ovratnik in v začetku zadnje četrtine dvoboja celo povedle z 22:21. Nato so rokometaši iz Hamburga naredili delni izid 4:0, Velenjčani so zaostali z 22:25, v nadaljevanju pa navkljub veliki želji po prevratu morali priznati premoč gostiteljem, ki so si pet minut pred koncem priigrali neulovljivo prednost štirih golov (29:25).