OP ZDA: Čilić za zmago potreboval dobre štiri ure

New York, 04. 09. 2015 21.43 |

T.Š./STA
0

Lanski zmagovalec odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku, Hrvat Marin Čilić, se je uvrstil v osmino finala zadnjega letošnjega tekmovanja velike četverice, a ne brez težav. Dvoboj je trajal pet nizov in to kar štiri ure in 16 minut.

V tretjem krogu je po petih nizih s 6:7 (5), 7:6 (1), 6:3, 6:7 (3), 6:1 le premagal Kazahstanca Mihaila Kukuškina. Deveti nosilec Čilić je potreboval pet nizov, da je odpravil 56. igralca sveta, dvoboj je trajal kar štiri ure in 16 minut. Še najkrajši je bil zadnji niz, ki je trajal 33 minut, Čilić pa je oddal le eno igro.

Če bi izgubil, bi kot branilec naslova izpadel najhitreje po Američanu Andreju Agassiju leta 1999. A se je rešil po izgubljenem prvem nizu in dveh rešenih žogicah tekmeca za zmago v drugem. Njegov naslednji tekmec bo bodisi španski sedmi nosilec David Ferrer ali 27. nosilec Francoz Jeremy Chardy.

Uspešna pa je bila tudi Venus Williams. Starejša sestra Serene Williams se je pri 35 letih in v 17. nastopu na igriščih Flushing Meadowsa prvič po letu 2010 spet uvrstila v osmino finala, potem ko je s 6:3, 6:4 premagala pol mlajšo tekmico slovaških korenin iz Švice Belindo Benčič.