OP ZDA: Šarapova se ne meni za kritike in 'melje' naprej

New York, 02. 09. 2017 08.43 |

T.Š./STA
3

Na teniškem turnirju za grand slam v New Yorku se je v moškem delu poslovil še eden od nosilcev, Hrvat Marin Čilić. V ženskem delu razpredelnice OP ZDA je manj presenečenj, odlično gre nepostavljeni Rusinji Mariji Šarapovi, ki se je zanesljivo uvrstila v osmino finala.

Nekdanja prva igralka sveta Marija Šarapova je napredovala v osmino finala odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku. Rusinja, ki nastopa s posebnim povabilom organizatorjev, saj se med najboljše vrača po prestani 15 mesečni dopinški kazni, je v 3. krogu premagala Američanko ruskih korenin Sofio Kenin s 7:5, 6:2. Šarapova, ki je trenutno 146. igralka sveta, je v karieri osvojila pet turnirjev za grand slam, med drugim tudi ameriškega leta 2006. Ruska zvezdnica je sicer deležna tudi kritik, ravno zaradi svojega statusa in posebnega povabila, na kar se je kritično odzvala tudi Caroline Wozniacki. Danka je sicer že izpadla, ji je pa šlo v nos tudi to, da je Rusinja svoje dvoboje odigrala na igrišču številka 1. Šarapova se bo v osmini finala pomerila z Lavijko Anastasijo Sevastovo.

Brez osmine finala je ostal nekdanji zmagovalec OP ZDA Hrvat Marin Čilić. Zmagovalca US opna pred tremi leti je s 4:6, 7:5, 7:5 in 6:4 premagal 33. igralec sveta Argentinec Diego Schwartzman. Sedmi igralec je sicer dobil prvi niz, nato je dva izgubil s 5:7, v četrtem pa že zaostajal z 2:5. Z odvzemom servisa je prišel na 4:5, a preobrata ni zmogel, čeprav je imel dve žogi za izenačenje na 5:5.Schwartzman se je tako prvič v karieri uvrstil med najboljših 16 igralcev turnirja za grand slam.

V osmino finala zadnjega turnirja za grand slam v sezoni so v konkurenci posameznikov napredovali še Američan Sam Querrey, Nemec ruskega porekla Miša Zverev, Italijan Paolo Lorenzi, Južnoafričan Kevin Anderson, kanadski kvalifikant ruskega porekla, 18-letni Denis Šapovalov, Španec Pablo Carreno-Busta in Francoz Lucas Pouille.

Med posameznicami pa so si mesto med najboljšo šestnajsterico ob Šarapovi zagotovile še Američanki Venus Williams in Sloane Stephens, Španki Carla Suarez Navarro ter Garbine Muguruza, Čehinja Petra Kvitova, Nemka Julia Görges in Latvijka Anastasija Sevastova.