OP Avstralije: Murray si je po štirih urah priboril finale z Đokovićem

Melbourne, 29. 01. 2016 11.18 |

Škot Andy Murray je v polfinalu teniškega OP Avstralije premagal Kanadčana Miloša Raonića z 3:2 v nizih in se bo v finalu pomeril s prvim igralcem na svetu Novakom Đokovićem. Dvoboj je trajal dobre štiri ure.

Andy Murray
Andy Murray FOTO: AP
V Črni gori rojeni 25-letni teniški igralec Miloš Raonić, 13. nosilec, je prvi niz dobil po 36 minutah s 6:4, Andyju Murrayju je odvzel servis že takoj v prvi igri uvodnega niza. Kanadčan, ki od začetka letošnjega leta sodeluje s trenerjem Carlosom Moyo, je nato izgubil drugi niz. Ob izidu 6:5 za Murraya je izgubil igro na svoj servis in Škot je zmagal s 7:5 po 57 minutah igre. Odločitev v tretjem nizu je padla v podaljšani igri (7:6), Raonić je izkoristil prvo žogo za niz in "tie-break" dobil s 7:4 v 58 minutah.

V četrtem nizu je do "breaka" prvi prišel Murray pri izidu 4:3 in zadržal prednost do konca niza (6:4), niz je trajal 55 minut. Odločitev je prinesel peti niz, kjer je drugi nosilec Murray že v prvi igri odvzel servis tekmecu, to ponovil še v tretji igri in nato zanesljivo obdržal prednost (6:2) in slavil skupno zmago s 3:2 v nizih. Zadnji niz je trajal 37 minut, celotni dvoboj pa štiri ure in štiri minute.

Murray je bil štirikrat v finalu OP Avstralije, a je vsakokrat izgubil. Drugi finalist je srbski teniški igralec Novak Đoković, ki je v četrtek v drugem polfinalu s 3:1 v nizih premagal Švicarja Rogerja Federerja.