Olimpija ujela Linz, na koncu odločil zadetek Kozeka

Ljubljana, 25. 09. 2015 22.01 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 5. kroga lige Ebel izgubili z ekipo Black Wings z 2:3. Po dobri in borbeni, a tudi neučinkoviti predstavi so morali priznati premoč tekmecem iz Linza.

Igra zeleno-belih je bila podobna kot na zadnji predstavi proti Dunajčanom. Ljubljančani so bili povsem enakovredni, pred vratarjem Michaelom Ouzasom pa nekajkrat tudi nevarni. Še najbližje zadetku je bil Aleš Mušič, ko je v 11. minuti z enega metra meril čez gol. Na drugi strani je tudi vratar Oliver Roy delo opravil dobro, le v 14. minuti je bil nemočen, ko so domači pred vrati pozabili na Patricka Spannringa. A domači so se nato ubranili dveh zaporednih številčnih prednosti gostov (enkrat tudi ob pomoči vratnice) in nadaljevanje je bilo še odprto.

Aleš Mušič.
Aleš Mušič. FOTO: Damjan Žibert

Zeleno-beli so v drugi tretjini sicer še vedno igrali poletno, a bili zelo neučinkoviti. Pripravili so si več zelo lepih priložnosti, toda niso znali zadeti. Na drugi strani je kazen prišla ob tretjem "power-playu" tekmecev, zaostanek 0:2 pa so zmaji še težje lovili. Ko je že kazalo, da kljub številnim priložnostim, gneči pred vrati Linza in nevarnim strelom gola domačih spet ne bo, je za olajšanje poskrbel Kristof Reinthaler z golom po močnem strelu od daleč in spet obudil upe na kaj več kot tesen poraz.

V zadnjem delu so domači hitro izenačili, po lepi podaji Andreja Hebarja je v polno zadel Gregor Koblar. A sledilo je obdobje številnih izključitev na domači strani, po drugi pa še nekaj neizkoriščenih priložnosti. Po eni od teh so gostje pobegnili v protinapad in zadeli za 3:2 (strelec Andrew Kozek), še enega zaostanka pa zmajem ni uspelo izničiti.

V naslednjem krogu se bodo v nedeljo hokejisti Olimpije v gosteh pomerili z Dunajčani.