Reli Monte Carlo: Okvara dirkalnika ustavila Turka, zmaga Ogierju

Monte Carlo, 24. 01. 2016 12.38 |

Tretji in zadnji dan relija za svetovno prvenstvo, kjer so dirkače na najvišjih točkah hitrostnih preizkušenj čakale prave zimske razmere, se ni končal po načrtih Roka Turka in Eneja Ložnarja. Okvara dirkalnika jima je skalila načrte. Zmago je slavil Sebesten Ogier.

Francoz Sebastien Ogier (Volkswagen) je zmagovalec uvodne preizkušnje svetovnega prvenstva v reliju 2016. Na dirki v Monte Carlu je branilec naslova svetovnega prvaka ponovil lansko zmago na tem prizorišču, uspeh nemške tovarne je z drugim mestom dopolnil Norvežan Andreas Mikkelsen. Ogier je bil najboljši tudi na današnji zadnji in skupno 16. hitrostni preizkušnji, "power stageu", ki prinaša še dodatne točke za SP. Skupno je bil Francoz od moštvenega sotekmovalca boljši za skoraj dve minuti, tretji je bil Belgijec Thierry Neuville (Hyundai), ki pa je zaostal že več kot tri minute.

Na reliju je nastopal tudi slovenski dirkač Rok Turk. Z dirkalnikom Peugeot 208 R2 je v soboto prišel že do 37. mesta v skupni razvrstitvi in petega v svojem razredu RC4, a je nato zaradi tehnične okvare dirkalnika moral odstopiti.Dan je slovenska posadka začela odlično. Na hitrostni preizkušnji, ki je prečkala smučišče in na kateri je bilo tudi največ snega, sta se odlično znašla, bila hitrejša tudi od marsikatere posadke v WRC dirkalniku in postavila drugi najhitrejši čas v razredu RC4. V razredu, kjer je startalo 19 posadk, sta se s hitro in drzno vožnjo po dvanajstih hitrostnih preizkušnjah prebila na peto mesto.

A okvara na menjalniku njunega dirkalnika na 13. hitrostni preizkušnji, znamenitem Sisteronu, je pomenila predčasen odstop. Navkljub odstopu pa je bil Turk s prikazanim zadovoljen: "Žal nam jo je zagodla tehnična okvara, tudi to je del tega športa. Zadovoljen sem, da smo dokazali, da lahko dosegamo rezultate pri samem vrhu tudi na svetovnem prvenstvu in to na tako zahtevnem reliju, kot je reli Monte Carlo."

Slovenska posadka na reliju Monte Carlo.
Slovenska posadka na reliju Monte Carlo. FOTO: Uroš Modlic