V drugo brez oddanega niza

Ljubljana, 18. 06. 2016 19.42 |

M.J./M.F.
1

Slovenska odbojkarska reprezentanca je tudi po drugem krogu svetovne lige (A3) še neporažena. Tokrat so izbranci Andree Gianija s 3:0 premagali Tunizijce. V zadnjem krogu turnirja v Stožicah jih čaka dvoboj z Venezuelci.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v drugem krogu svetovne lige – turnir se odvija v ljubljanskih Stožicah – vknjižili še drugo zmago. Potem, ko je v petkovem uvodu padel Katar (3:1), so bili izranci Andree Gianija, tokrat uspešnejši od Tunizijcev. Potem, ko so tekmecu v uvodnem nizu dopustili vsega 17 točk in jasno pokazali, da so bistveno kakovostnejši nasprotnik, je reprezentanca iz severa Afrike, v drugo nekoliko bolj namučila gostitelje turnirja.

Slovenci so vknjižili še drugo zmago.
Slovenci so vknjižili še drugo zmago. FOTO: Damjan Žibert

Dosegla je 20 točk, kar je bilo premalo za osvojitev niza. Gianijevi izbranci so nato motivirano krenili v odločilni tretji niz in ga po 27 minutah dobili s 25:22. Tunizijci so sicer v zadnjem nizu na uri in 15 minut dolgem obračunu odigrali na vso moč, veliko tvegali in bili dolgo blizu osvojitvi edinega niza na turnirju zaenkrat, a se jim ni izšlo. Slovenski zaključek dvoboja je bil silovit, nizali so točko za točko in le zaradi padca zbranosti, zaradi česar je slovenski selektor zahteval premor, niso dela opravili še hitreje.

"Zavedali smo se, da je potrebno odigrati še bolj zbrano, kot proti Katarcem. To nam je uspelo, čeprav smo ob koncu dvoboja nerazumljivo popustili. Ta hip je najpomembnejše to, da nismo izgubili niza in ponovili napake z uvodnega obračuna,“ je bil po tekmi zadovoljen Klemen Čebulj. V zadnjem krogu turnirja se bodo gostitelji pomerili z Venezuelci, ki so na prvih dveh obračunih oddali le niz in podobno, kot Slovenci, prav proti Katarcem.