Odbojkarji ACH Volley do prve zmage v LP v letošnji sezoni

Ljubljana, 21. 01. 2016 20.09 |

Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi 5. kroga lige prvakov vendarle zabeležili prvo zmago. S 3:1 so v Tivoliju premagali Vojvodino NS Seme in se ji tako oddolžili za poraz v Novem Sadu.

ACH je v zadnji tekmi pred domačimi navijači vsaj do neke mere vendarle pokazal igro, vredno lige prvakov. Imel je sicer nekaj nihanj, tekmo slabo začel, a se v nadaljevanju zbral in na trenutke kazal zelo dobro predstavo. Še posebej pa je navdušil z veliko željo po zmagi, borbenostjo in požrtvovalnostjo, kar se je posebej izrazilo v napetem tretjem nizu, v katerem je rešil dve zaključni žogi gostov. S tem si je nabral psihološko prednost, ko jo je v četrtem nizu znal izkoristiti.

Ljubljančanom, pri katerih so se izkazali predvsem Eric Mochalski, Jernej Terpin in Jan Kozamernik, pa zmaga ne pomeni veliko, saj se bodo težko izognili zadnjemu mestu v skupini H (možnost za napredovanje ali uvrstitev v pokal Cev so zapravili že prej). V zadnjem krogu, ki bo naslednji četrtek, bo moral na gostovanju proti izrazito kakovostnejši Modeni za to najbrž osvojiti dva niza oziroma točko.