Od osmih nastopov v finale zgolj Šestakova

Helsinki, 27. 06. 2012 12.47 |

Evropsko prvenstvo v atletiki se ni začelo po slovenskih željah. V finale se je namreč uvrstila zgolj 'troskokačica' Marija Šestak. Od tekmovanja se poslavljajo Snežana Rodič (troskok), Matic Osovnikar (100 m), Brent LaRue (400 m), Martina Ratej (kopje), Rožle Prezelj (skok v višino) in Matija Kranjc (kopje).

Matic Osovnikar se je ustavil že v prvem krogu.
Matic Osovnikar se je ustavil že v prvem krogu. FOTO: Damjan Žibert

Marija Šestak je prvi dan 21. evropskega prvenstva v atletiki v Helsinkih v kvalifikacijah troskoka zasedla deveto mesto in se s 14,17 m uvrstila v petkov finalni nastop. Snežana Rodič je bila v tej disciplini 15. (13,95 m) in se ni prebila v finale.

Od skupno osmih slovenskih nastopov uvodnega dne evropskega prvenstva v atletiki v Helsinkih sta popoldne v kvalifikacijah izpadla Rožle Prezelj, drugi po izidih sezone med prijavljenimi v skoku v višino, ki je končal z 2,15 metra z delitvijo 21. izida, ter Matija Krajnc, ki je v metu kopja z 72,49 m tekmo končal na 22. mestu. Brent LaRue je bil diskvalificiran v prvem krogu teka na 400 m ovire, čeprav bi se sicer z zmago v drugi skupini zanesljivo uvrstil v polfinale z najboljšim časom in osebnim rekordom 49,65. Med tekom je prestopil na sosednjo progo. Vodstvo slovenske reprezentance se na odločitev sodnikov ni pritožilo. Matic Osovnikar, drugi slovenski predstavnik, je s 26. časom (10,60) izpadel v prvem krogu teka na 100 m in polfinale zgrešil za dve stotinki. Slovenska rekorderka v metu kopja Martina Ratej je prvi dan 21. evropskega prvenstva v atletiki v Helsinkih nepričakovano izpadla že v kvalifikacijah z 21. izidom (51,59 m).