Nibali z zmago na kronometru še povečal skupno vodstvo

Rim, 23. 05. 2013 17.44 |

Italijan Vincenzo Nibali (Astana) je zmagovalec kronometrske preizkušnje na dirki po Italiji in ima pred zadnjima dvema usodnima etapama štiri minute in dve sekundi prednosti pred drugouvrščenim v skupni razvrstitvi Avstralcem Cadelom Evansom.

Nibali je blestel v današnji 20,6 km dolgi etapi med krajema Mori in Polsa. Drugouvrščeni Španec Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) je zaostal za 58 sekund, tretjeuvrščeni Italijan Damiano Caruso (Cannondale) pa za minuto in 20 sekund. Evans je zasedel 25. mesto, za Nibalijem je zaostal za 2 minuti in 36 sekund in ima na drugem mestu zdaj že štiri minute in dve sekundi zaostanka, tretjeuvrščeni Kolumbijec Rigoberto Uran pa v skupnem seštevku zaostaja še za dodatnih deset sekund. V petek bo na sporedu zelo zahtevna gorska etapa med krajema Ponte di Legno in Val Martello. Dolga bo 139 km, kolesarska karavana pa bo morala premagati tri vzpone prve težavnostne kategorije.

Na italijanski pentlji nastopajo trije slovenski kolesarji, ki danes niso posegli po zvezdah. Robert Vrečer (Euskaltel) je z zaostankom 4:54 minute zasedel 67. mesto. Grega Bole (Vacansoleil) je zasedel 87. (+5:25), Luka Mezgec (Argos-Shimano) pa 144. mesto (+7:14). V generalni razvrstitvi je Vrečer (+2:15:06) na 87., Mezgec (+2:49:14) na 125. in Bole (+2:55:46) na 129. mestu.