Peking, 18. 10. 2015 12.41 |

Srb Novak Đoković je še tretjič osvojil teniški turnir ATP serije masters 1000 v kitajskem Šanghaju. Prvi igralec sveta kaže izjemno formo, v današnjem finalu je Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja premagal z 2:0 v nizih in za to potreboval le 78 minut.

Prvi igralec sveta Novak Đoković je silovito premoč nad tekmeci pokazal že v polfinalu, ko je brez težav premagal Škota Andyja Murrayja s 6:1, 6:3, Tsonga pa je šele v zaključku tretjega niza strl Španca Rafaela Nadala (6:4, 0:6, 7:5). Za Tsongaja je uvrstitev v finale eden boljših dosežkov letos, po polfinalu Rolanda Garrosa in četrtfinalu US Opna, Đoković pa nadaljuje svojo neusmiljeno serijo. Tsonga je bil sedemnajsti igralec, ki ga je Srb premagal v nizu. Lani je na tem mastersu slavil Švicar Roger Federer. Đoković, prvi nosilec, je zmago proti 16. nosilcu osvojil brez izgubljenega niza, zmagal je s 6:2, 6:4, finale je trajal le uro in 18 minut.

Za Francoza je bilo to 22. finale na turnirjih ATP in četrti na tej ravni (masters 1000), na novi razpredelnici ATP bo napredoval na deveto mesto, najuspešnejši srbski teniški igralec pa je osvojil 57. naslov v karieri in devetega letos. V sezoni je tudi osvojil tudi tri turnirje za grand slam od štirih.