Nesrečno slovo Mariborčanov od pokala EHF

Göppingen, 27. 04. 2013 22.32 |

Rokometaši mariborskega Branika so v povratni četrtfinalni tekmi evropskega pokala EHF izgubili z nemškim Göppingenom s 30:31 in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Prva tekma v dvorani Tabor se je končala z neodločenim izidom 26:26.

Rokometaše mariborskega Branika so le sekunde ločile do zgodovinskega podviga in uvrstitve na sklepni turnir v tej sezoni prenovljenega pokala EHF, ki bo 18. in 19. maja v francoskem Nantesu, njihove sanje pa je pokopal srbski reprezentant Momir Rnić. Nekdanji zunanji igralec velenjskega Gorenja in Celja Pivovarne Laško je zmagoviti gol dosegel tri sekunde pred koncem razburljivega in izjemno izenačenega dvoboja ter razžalostil privržence zasedbe iz štajerske prestolnice, ki so bili na pragu senzacionalnega uspeha.

Miha Zarabec
Miha Zarabec FOTO: Damjan Žibert

Mariborski rokometaši so nekoliko slabše začeli, po njihovem zaostanku s 5:7 pa so vendarle strnili svoje vrste in prikazali izjemno predstavo. V 20. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (11:11), najbolj ustvarjalno obdobje pa doživeli v zadnjih desetih minutah prvega polčasa. Dvorana EWS Arena, ki je bila napolnjena do zadnjega kotička, je večkrat utihnila ob poletni predstavi štajerskih rokometašev, predvsem v 23. minuti, ko je krožni napadalec Matjaž Mlakar povišal na 13:12. Končnica je bila domena izbrancev Marka Šibile, v 27. minuti so povedli s 15:13, prednost pa ohranili do odhoda na veliki odmor (17:15).

Mariborčani so večji del drugega polčasa imeli v oblasti favorizirane tekmece. Z granitno obrambo so povsem nevtralizirali rokometno izobražene gostitelje, v 51. minuti pa si z golom Mihe Zarabca priigrali tri gole prednosti (27:24). Nemška zasedba iz bližine Stuttgarta je bila na kolenih, v zadnjih devetih minutah pa ji je vendarle uspel preobrat. V 57. minuti so z igralcem več na igrišču izenačili na 29:29, v "hitchcockovski" končnici pa si tri sekunde pred koncem dvoboja z golom Rnića priigrali sklepni turnir v Nantesu.

V mariborski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Zarabec in Nikola Špelić. Prvi je dosegel osem, drugi pet golov, vratar Ivan Pešić pa je zbral 11 obramb. V domači ekipi sta blestela stara znanca slovenskih igrišč: Rnić je Mariborčanom nasul 11 zadetkov, slovenski reprezentančni vratar Primož Prošt pa je zbral 14 obramb.