Najprej Nole, nato še Rafa

Pariz, 03. 06. 2013 18.46 |

Srbski tenisač Novak Đoković in Španec Rafael Nadal sta se zanesljivo prebila v četrtfinale odprtega prvenstva Francije. Na pariškem pesku je tako vse bliže njun obračun, ki se jima obeta že v polfinalu dogodka.

Potem ko je prvi nosilec odprtega teniškega prvenstva v Parizu Novak Đoković v osmini finala ugnal Philippa Kohlschreiberja in se prebil med osem najboljših igralcev turnirja, je preboj v naslednji krog uspel tudi Rafaelu Nadalu. Tretji nosilec in sedemkratni zmagovalec pariškega turnirja je s 6:4, 6:1 in 6:3 premagal Japonca Keija Nišikorija in si s tem pripravil najboljše darilo za 27. rojstni dan.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: Reuters

"Igral sem proti izjemno kakovostnemu nasprotniku, kar je Kohlschreiber potrdil predvsem v prvem nizu. Nekako mi je uspelo preobrniti potek dvoboja in zmagati,'' je bil po napredovanju kratek popularni Nole, ki se bo, če oba preskočita naslednji oviri, v polfinalu turnirja udaril prav z Nadalom.

Srebotnikova izpadla v mešanih dvojicah
Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik se na odprtem prvenstvu Francije v Parizu skupaj s Srbom Nenadom Zimonjićem ni uvrstila v polfinale turnirja mešanih dvojic. V četrtfinalu sta ju zaustavila Kanadčan Daniel Nestor in Francozinja Kristina Mladenović, ki sta bila po 68 minutah igre boljša z izidom 7:5 in 6:4. Srebotnikovo čaka še četrtfinalni obračun ženskih dvojic, v katerih igra z Rusinjo Nadjo Petrovo.