Nadalu dvoboj z Bautisto in obračun s sodnikom, Đoković brez oddanega niza, Raonić in Muguruza vzela slovo

Pariz, 04. 06. 2017 15.08 |

Rafael Nadal se je z novo sijajno predstavo, tokrat je Španec v treh nizih ugnal rojaka Roberta Batisto Aguta, prebil v četrtfinale OP Francije. Tja se je zvečer z zmago nad Albertom Ramosom po težavah v prvem nizu prebil tudi Srb Novak Đoković. Španci pa niso mogli slaviti v ženski konkurenci: poslovila se je branilka naslova Garbine Muguruza.

Španski teniški igralec Rafael Nadal kaže sijajne predstave na OP Francije v Parizu. Devetkratni zmagovalec najbolj imenitnega turnirja na peščeni podlagi se je zanesljivo prebil med osem, na nedeljskem dvoboju osmine finala pa mu rojak Roberto Bautista Agut ni povzročil nobenih težav. Nadal je po uri in 50 minutah zmagal s 6:1, 6:2 in 6:2. Nadal, ki se je v Parizu uvrstil že v svoj enajsti četrtfinale, je v tretjem krogu "odpihnil" Gruzijca Nikoloza Basilašvilija in zmagal s 6:0, 6:1 in 6:0, pred tem je bil boljši od Nizozemca Robina Haaseja in Francoza Benoita Paireja. Nadala v četrtfinalu čaka zmagovalec kanadsko-španskega dvoboja Pablo Carreno Busta, ki je presenetil Miloša Raonića. Kanadski teniški igralec, sicer peti nosilec, je končal posamične nastope na turnirju z nagradnim skladom 36 milijonov evrov. Busta je po maratonskih štirih urah in 17 minutah zmagal s 4:6, 7:6 (2), 6:7 (6), 6:4 in 8:4.

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. FOTO: AP
Slovenska teniška igralka Andreja Klepač in njen britanski partner v igri mešanih dvojic Dominic Inglot sta se prebila v tretji krog turnirja za grand slam v Parizu. Slovensko-britanska naveza je po uri in 26 minutah premagala poljsko-novozelandsko kombinacijo Alicja Rosolska/Michael Venus s 6:7 (2), 7:5 in 11:9.Klepačevo in Inglota v četrtfinalu OP Francije čakata zmagovalca dvoboja Pauline Parmentier/Mathias Bourgue (Fra) - Andrea Hlavackova/Edouard Roger-Vasselin (Češ-Fra/3).V konkurenci mešanih parov sta izpadla Slovenka Katarina Srebotnik in Južnoafričan Raven Klaasen. Od četrtopostavljene naveze je bila v 2. krogu danes boljša češko-poljska kombinacija Lucie Hradecka/Marcin Matkowski, ki je po vsega 45 minutah zmagala s 6:2 in 6:2.

Dvoboj Nadala in Roberta Bautiste Aguta bo navijačem v Parizu ostal v spominu tudi po besednem dvoboju Majorčana s sodnikom Carlosom Ramosom, s katerim se je najboljši španski teniški igralec vseh časov pomeril sredi prvega niza. Ramos je Nadalu prisodil opozorilo zaradi predolgega odlašanja z začetnim udarcem. "Torej mi boš moral dosoditi veliko 'warningov' (opozoril, op. a.) do konca dvoboja. Dosodi jih, saj mi jih več ne boš," je Portugalcu na sodniškem stolu zabrusil Španec. Spomnimo: Nadal je imel z njim bližnje srečanje že na OP ZDA leta 2011, ko je dotičnega sodnika na obračunu z Novakom Đokovićem vprašal, če avte morda vidi le takrat, ko to želi srbski šampion. Francoska teniška igralka Kristina Mladenović je v osmini finala priredila prvovrstno presenečenje in izločila lansko zmagovalko, Španko Garbine Muguruzo. Mladenovićeva, sicer 13. nosilka turnirja, je po slabih dveh urah slavila s 6:1, 3:6 in 6:3. "Ne morem verjeti, kar na jok mi gre ob tako veliki zmagi. To je neverjetno," je bila takoj po končanem dvoboju iz sebe Francozinja, ki je na osrednjem igrišču Suzanne Lenglen vselej čutila močno podporo domačih teniških privržencev, med celotnim dvobojem je na njem odmevalo "Kiki, Kiki," kot kličejo 24-letno Mladenovićevo. "Na igrišču ni bilo vse idealno, med drugim sem naredila kar 16 dvojnih napak pri svojem začetnem udarcu, a borila sem se za vsako točko posebej ter ob močni podpori s tribun dosegla eno največjih zmag v svoji karieri," je dodala Mladenovićeva, ki se je prvič prebila med osem na Roland Garrosu.

Za polfinalno vozovnico se bo borila s Švicarko Timeo Bacsinszky, ki je v osmini finala izločila Američanko Venus Williams in po dveh urah in 12 minutah zmagala s 5:7, 6:2 in 6:1. V ženski konkurenci sta se v četrtfinale prebili Danka Caroline Wozniacki in komaj 19-letna Latvijka Jelena Ostapenko. Prva je na kolena položila osmopostavljeno Rusinjo Svetlano Kuznjecovo s 6:1, 4:6 in 6:2, druga pa Avstralko Samantho Stosur z 2:6, 6:2 in 6:4. Katarina Srebotnik in Južnoafričan Raven Klaasen sta se poslovila od OP Francije. Od četrtopostavljene naveze v konkurenci mešanih parov na turnirju z nagradnim skladom 36 milijonov evrov je bila v 2. krogu boljša češko-poljska kombinacija Lucie Hradecka/Marcin Matkowski, ki je po 45 minutah zmagala s 6:2 in 6:2.

Izidi (Pariz, grand slam (36 milijonov evrov):

- moški, 3. krog:
Karen Hačanov (Rus) ‒ John Isner (ZDA/21) 7:6 (1), 6:3, 6:7 (5), 7:6 (3);
Kei Nišikori (Jap/8) ‒ Hyeon Chung (JKo) 7:5, 6:4, 6:7 (4), 0:6, 6:4;
Rafael Nadal (Špa/4) ‒ Roberto Bautista Agut (Špa/17) 6:1, 6:2, 6:2;
Pablo Carreno Busta (Špa/20) ‒ Miloš Raonić (Kan/5) 4:6, 7:6 (2), 6:7 (6), 6:4 in 8:4;
Gael Monfils (Fra/15) ‒ Richard Gasquet (Fra/24) 7:6 (5), 5:7, 4:3 - predaja;
Novak Đoković (Srb/2) ‒ Albert Ramos-Vinolas (Špa) 7:6 (5), 6:1, 6:3;