Madrid, 14. 05. 2017 20.30 |

Ž.L./M.J.
6

Španec Rafael Nadal je zmagovalec teniškega turnirja serije masters v Madridu. V velikem finalu je premagal mladega Dominica Thiema s 7:6 in 6:4 in dobil še drugi turnir serije masters na pečeni podlagi v tej sezoni. Rafa je tako oddal kandidaturo za zmago na prihahajočem Roland Garrosu, ki bo drugi turnir velike četverice v letošnji sezoni.

Rafa je v epskem dvoboju premagal Thiema.
Rafa je v epskem dvoboju premagal Thiema. FOTO: AP

Rafael Nadal je v letošnji sezoni na peščeni podlagi še neporažen. V polfinalu Madrida je dveh nizih suvereno odpravil Novaka Đokovića in v velikem finalu lovil svoj 30. naslov na turnirjih serije masters. Zadnjega je osvojil v Monte Carlu, kjer je prav tako slavil na peščeni podlagi. Tokrat se je v finalu pomeril z Dominicom Thiemom, katerega je odpravil prejšnji mesec v finalu turnirja v Barceloni.

Igralca sta zbrano množico v Madridu navdušila že v prvem nizu, katerega je po epskem boju dobil Nadal po podaljšani igri s 7:6. Thiem se je izkazal za zelo trdoživega nasprotnika, veliko bolj, kot v finalu Barcelone. Tako je tudi v drugem nizu ves čas mučil slovitega nasprotnika, ki je drugi niz po veliki bitki in po več kot dveh urah igre dobil s 6:4. Za Majorčana je bila to že 30. zmaga na turnirjih serije masters, kjer se je na vrhu lestvice izenačil z Đokovićem. Nadal je tako še petič osvojil turnir v Madridu, skupno pa je to za Španca že 72. turnirska zmaga v karieri.

Rafael Nadal - Dominic Thiem 7:6 (8), 6:4