Pariz, 09. 06. 2013 17.26 |

Španski teniški as Rafael Nadal ostaja kralj peska. Na odprtem prvenstvu Francije je v finalu s 3:0 v nizih ugnal rojaka Davida Ferrerja in tako postal prvi tenisač na svetu, ki se lahko pohvali z osmimi zmagami na pariškem pesku.

Španski tenisač Rafael Nadal je finale odigral že v polfinalu turnirja, ko je po petih nizih vrhunskega tenisa ugnal številko 1 svetovnega moškega tenisa Novaka Đokovića. V finalu ga je pričakovano čakalo veliko lažje delo. Rojak David Ferrer namreč v prav nobenem elementu ni bil kos kralju peska. Nadal je prvi niz po 40 minutah dobil s 6:3, drugi niz je trajal 54 minut – daljši je bil predvsem zaradi izgrednika, ki je z baklo pritekel na igrišče – vnovič pa je bil boljši Rafa (6:2).

Rafael Nadal
Rafael Nadal FOTO: Reuters

Pred začetkom odločilnega niza je sprva kazalo, da bi lahko Ferrer s poletno igro vsaj malo namučil tekmeca, nazadnje sta bila poravnana na 3, nato pa je delo dokončal športnik z Majorke in se veselil še zgodovinske osme zmage na turnirju. S tem je postal tudi edini v teniški zgodovini, ki mu je uspelo na pariškem pesku nanizati osem zmag.

"Nikoli nisem sanja, da se bo zgodilo kaj takšnega, da bom osemkrat zmagal v Roland Garrosu,“ je po zmagi povedal španski teniški šampion, poraženec v velikem finalu pa je dodal: "Dva tedna sem igral zelo dober tenis, ampak rad bi povedal, da si Rafa povsem zasluži zmago. Najboljši je!