Murray v četrtfinalu turnirja v Dubaju dobil tie-break z 20:18 in rešil kar sedem zaključnih žog Kohlschreiberja

Dubaj, 02. 03. 2017 20.31 |

Britanec Andy Murray, prvi nosilec turnirja ATP v Dubaju z nagradnim skladom 2.430.000 dolarjev, je bil v četrtinalnem dvoboju proti Nemcu Philippu Kohlschreiberju že na robu poraza, na koncu pa se je s 6:7 (4), 7:6 (18) in 6:1 le veselil uvrstitve v polfinale.

Murray se je rešil v slogu velikih.
Murray se je rešil v slogu velikih. FOTO: AP

Phillip Kohlschreiber je v dve uri in 54 minut dolgem dvoboju po prvem nizu prešel v vodstvo. V tie-breaku je Andyja Murrayja premagal s 7:4, na pragu zmage pa je bil tudi v drugem nizu, ko je že vodil s 6:5, nato pa izgubil svoj servis, v dramatičnem tie-breaku pa je bolj mirne živce ohranil trenutno najboljši igralec na svetu, ki je Nemcu rešil kar sedem zaključnih žogic za zmago. Tretji niz je bil le še formalnost, saj se je 33-letni nemški tenisač, ki je na 29. mestu lestvice ATP, dokončno predal.

Prvi igralec sveta Murray tako ni doživel podobne usode kot Roger Federer, ki ga je v Dubaju šokiral nepostavljeni Rus Evgenij Donskoj