Murray se je namučil s Kližanom, slovo Berdycha, Ferrerja in Kyrgiosa

Pariz, 01. 06. 2017 18.36 |

Prvi teniški igralec sveta Andy Murray se je uvrstil v tretji krog Roland Garrosa, potem ko je v drugem s 3:1 v nizih izločil trdoživega nasprotnika, Slovaka Martina Kližana. Slednji je imel v četrtem nizu celo priložnost, da izenači dvoboj na 2:2, a se je Škot izvlekel iz težav in zaključil dvoboj z zmago v četrtem nizu s 7:6. Slovo Tomaša Berdycha.

Murraya v tretjem krogu čaka težek preizkus.
Murraya v tretjem krogu čaka težek preizkus. FOTO: AP

Andy Murray se je za uvrstitev v tretji krog moral pošteno spotiti. Za zmago s 6:7, 6:2, 6:2 in 7:6 je potreboval 3 ure in 38 minut, dvoboj pa bi se lahko zavlekel še dlje, a se je v četrtem nizu pri zaostanku s z 2:5 le izvlekel in dvoboj zaključil v podaljšani igri četrtega niza, ki jo je dobil s 7:3. V šestnajstini finala Murraya čaka izjemno zahteven nasprotnik, in sicer Juan Martin Del Potro.

"Pričakoval sem težak in zahteven dvoboj, na nasprotni strani sem imel izjemno zahtevnega igralca s sijajnim 'forehandom'. Za zmago sem se moral zelo potruditi, a dlje kot je dvoboj trajal, bolj sem bil prepričan v svojo zmago," je po zmagi dejal 30-letni Murray, ki na slovitem pariškem turnirju še ni dosegel končne zmage, še najbližje ji je bil lani, ko je v velikem finalu moral priznati premoč velikemu srbskemu tekmecu Novaku Đokoviću. Poleg Murrayja sta napredovala tudi tretjepostavljeni Švicar Stan Wawrinka in osmopostavljeni Kei Nishikori. Prvi je premagal Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova s 6:4, 7:6 (5) in 7:5, drugi pa Francoza Jeremyja Chardyja s 6:3, 6:0 in 7:6 (5). Od pariških peščenih igrišč se je poslovil Čeh Tomaš Berdych, od 13. nosilca je bil boljši Rus Karen Hačanov, ki je slavil s 7:5, 6:4 in 6:4. Zalomilo se je tudi Avstralcu Nicku Kyrgiosu, od 18. nosilca je bil boljši Južnoafričan Kevin Anderson, ki je zmagal s 5:7, 6:4, 6:1 in 6:2.

Poslovi se je moral tudi nekdanji finalist Roland Garrosa David Ferrer, ki v tej sezoni še naprej ne najde prave forme. 35-letnik je moral priznati premoč rojaku Felicianu Lopezu, dvoboj pa je trajal slabe štiri ure, končal pa se je z zmago Lopeza s 3:2 v nizih (7:5, 3:6, 7:5, 4:6, 6:4).

V ženski konkurenci prav tako ni bilo večjih presenečenj. Favorizirane igralke so imele nekaj težav, med njimi tudi drugopostavljena Čehinja Karolina Pliškova, ki je po treh nizih premagala Rusinjo Jekaterino Aleksandrovo s 6:2, 4:6 in 6:3. Petopostavljena Ukrajinka Jelina Svitolina je prav tako po treh nizih na kolena položila Bolgarko Cvetano Pironkovo s 3:6, 6:3 in 6:2. Nekaj več znoja je morala za zmago preliti tudi Poljakinja Agnieszka Radwanska, na koncu pa je deveta nosilka ukanila Belgijko Alison Van Uytvanck s 6:7 (3), 6:2 in 6:3. Rusinja Elena Vesnina, sicer 14. nosilka, je za zmago nad Američanko Varvaro Lepchenko ravno tako potrebovala tri nize, na koncu je slavila s 4:6, 6:3 in 6:0. Romunka Simona Halep, tretja nosilka, je bila boljša od Nemke Tatjane Marie s 6:4 in 6:3.