Mrakova in Macarolova bronasti na SP

Solun, 15. 07. 2017 14.43 |

T.Š./STA
9

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu olimpijskega razreda 470, ki se je končalo v Solunu, osvojili bronasto medaljo. Naslov svetovnih prvakinj sta osvojili poljski jadralki.

Pred zadnjo regato, v kateri sta bili osmi, sta bili na skupno tretjem mestu, članicama Pirata iz Portoroža pa je tudi v finalnem plovu najboljše deseterice uspelo zadržati to uvrstitev. To je bilo prvo odličje na SP za omenjeno slovensko posadko, pred tem pa sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto.

Veronika Macarol in Tina Mrak sta aprila lani na evropskem prvenstvu na španski Mallorci osvojili bronasto kolajno, zlato pa sta si prijadrali julija predlani v Aarhusu na Danskem. Predlani sta bili na SP v Haifi v Izraelu razočarani po 13. mestu, še bolj pa lani, ko sta na SP v San Isidru v Argentini osvojili le 32. mesto.

Naslov svetovnih prvakinj sta v Grčiji osvojili Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (42 točk), ki sta z 28 točkami prepričljivo vodili pred finalno regato, srebro pa sta si prijadrali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (48). Millsova je s Saskio Clark lani osvojila zlato olimpijsko medaljo, leta 2012 pa srebrno. Slovenki sta na koncu osvojili 66 točk.