Mrakova in Macarolova bronasti na EP razreda 470

Palma de Mallorca, 12. 04. 2016 14.02 |

Slovenski jadralki v razredu 470 Veronika Macarol in Tina Mrak sta na EP na Mallorci osvojili bronasto kolajno. Na prvenstvu, na katerem se je pomerilo okoli 250 jadralk in jadralcev iz 33 držav, sta Mrakova in Macarolova branili naslov evropskih prvakinj, ki sta si ga prijadrali julija lani v Aarhusu na Danskem.

Veronika Macarol in Tina Mrak
Veronika Macarol in Tina Mrak FOTO:

Tina Mrak in Veronika Macarol sta prvenstvo solidno začeli in iz dneva v dan napredovali po lestvici navzgor, včeraj pa se z zadnjimi tremi plovi povzpeli na peto mesto v absolutni in tretje mesto v evropski razvrstitvi. Prvo in drugo mesto sta bili že oddani pred regato za medalje, Slovenki pa sta zadržali možnosti za bron evropskega prvenstva. V današnji regati za medalje sta v cilj prijadrali na sedmem mestu, kar je na koncu zadoščalo za skupno šesto mesto in bronasto kolajno evropskega prvenstva, kar je že njuna tretja zaporedna uvrstitev na stopničke evropskih prvenstev.

Prvo mesto in naslov evropskih prvakinj sta osvojili Avstrijki Lara Vadlau in Jolanta Ogar, drugo mesto sta osvojili Nizozemki Afrodite Kyranakou in Anneloes Van Veen, tretji pa sta v absolutni razvrstitvi končali Brazilki Fernanda Oliveira in Ana Barbachan, v evropski konkurenci pa je tretje mesto pripadlo slovenskima jadralkama.