Milano, 11. 05. 2015 17.38 |

Avstralec Michael Matthews je zmagovalec tretje etape na kolesarski dirki po Italiji. Za nosilcem rožnate majice je drugo mesto na današnji 136 km dolgi etapi med krajema Rapallo in Sestri Levante zasedel Italijan Fabio Felline, tretji pa je bil Belgijec Philippe Gilbert.

Na današnji etapi sta se izkazala tudi dva Slovenca. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je zasedel enajsto, Jan Polanc (Lampre Merida) pa 22. mesto. Tretjega slovenskega predstavnika Luke Mezgeca (Giant-Alpecin) ni bilo v osredju.

V generalni razvrstitvi je Bole na 42. (+0:56), Polanc na 62. (+2:18), Mezgec, ki je na nedeljski preizkušnji zasedel sijajno četrto mesto, pa na 144. mestu (23:11).

Michael Matthews
Michael Matthews FOTO: Reuters

Najkrajša etapa na letošnjem italijanskem krogu je na zelo razgibani trasi epilog dobila v ciljnem sprintu, največ moči pa je v sami končnici ohranil Michael Matthews, ki je na račun bonifikacije pridobil tudi nekaj sekund pred svojima rojakoma in klubskima sotekmovalcema. Drugouvrščeni Simon Clarke po današnji preizkušnji v skupni razvrstitvi zaostaja šest, Simon Gerrans pa deset sekund. Sloviti Španec in eden glavnih pretendentov za končno zmago, Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), je v generalnem seštevku s 17-sekundnim zaostankom na šestem mestu.

Na današnji etapi jo je najhuje skupil Italijan Domenico Pozzovivo. Dvaintridesetletni član francoske ekipe Ag2r-La Mondiale je slabih štirideset kilometrov pred ciljem grdo padel in z glavo udaril v asfalt, reševalna ekipa mu je takoj nudila prvo pomoč in ga prepeljala v bližnjo bolnišnico. Vodja zdravniške ekipe na italijanski pentlji Giovanni Tredici je v zvezi z nesrečnim kolesarjem naknadno sporočil, da njegovo življenje navzlic hudemu padcu ni v smrtni nevarnosti.