Maratonski dvoboj Đokoviću

Melbourne, 27. 01. 2012 14.47 |

Na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu je znan tudi drugi finalist pri posameznikih. Branilec naslova in številka ena Srb Novak Đoković je v drugem polfinalu premagal četrtega nosilca Britanca Andyja Murrayja s 6:3, 3:6, 6:7, 6:1, 7:5.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: Reuters

Novak Đoković si je po epskem, štiri ure in 40 minut trajajočem dvoboju priigral možnosti braniti naslov zmagovalca Melbourna, kjer je slavil tudi že leta 2008. Đoković je za zmago v ponovitvi lanskega finala Australian Opna potreboval pet nizov. Najboljši srbski teniški igralec, ki se je po osvojenih treh od štirih grand slamov lani zavihtel na sam vrh svetovne moške teniške jakostne lestvice ATP, je že zaostajal z 1:2 v nizih, ko se je vrnil in se z dobljenima naslednjima nizoma prebil v veliki finale. V nedeljo bo prekrižal lopar z drugim nosilcem Rafaelom  Nadalom, ki je v četrtek po štirih nizih izločil tretjega nosilca Švicarja Rogerja Federerja.

"To je bil telesno in psihološko izredno zahteven dvoboj. Verjetno je za mano najboljši dvoboj, ki sem ga kdajkoli odigral. Zelo sem zadovoljen, da sem se prebil v finale, v katerem me čaka še večji izziv, igrati proti Nadalu," je dejal Đoković po dvoboju, v katerem so lahko gledalci spremljali sijajne izmenjave, ki so vsebovale tudi po 20, 30 in 40 udarcev.

Andy Murray
Andy Murray FOTO: Reuters

Prvi nosilec je dvoboj začel prepričljivo, ko je brez večjih težav vzel prvi niz, nato pa je sledil velik padec v igri. Škot je presenetljivo zlahka dobil drugi niz in še tretjega po podaljšani igri. Đoković je kazal prve znake utrujenosti, Andyju Murrayju pa se je nasmihalo presenečenje. V četrti niz pa je prvi igralec sveta vstopil kot prerojen, povedel s kar 4:0 in ga dobil že po četrt ure z le eno izgubljeno igro. Za primerjavo, prvi niz je trajal 47 minut, drugi 65 minut, tretji pa skoraj poldrugo uro.

Sledil je še odločilni niz, v katerem je Đoković vodil že s 5:2, serviral za zmago, vendar pa je Murray ubranil napad ter izenačil na 5:5. Nato pa je zapravil obe priložnosti za odvzem servisa, kar je bila le voda na mlin Đokoviću. "Zelo sem razočaran, kljub temu pa sem zelo ponosen na to, kako sem se boril. Lani sem Melbourne, čeprav sem se prebil do finala, zapustil z veliko slabšimi občutki," je dejal Britanec, ki še čaka na svoj prvi naslov zmagovalca na turnirjih velike četverice.