Makedonci na krilih razpoloženega Lazarova zagrenili življenje Norvežanom

Krakov, 25. 01. 2016 20.25 |

Reprezentanci Makedonije in Norveške sta se na tekmi drugega dela evropskega prvenstva v rokometu na Poljskem razšli brez zmagovalca (31:31). Skandinavci so tako izgubili pomembno točko v boju za polfinale.

V dresu Makedonije je znova blestel Kiril Lazarov, ki je iz 14 poskusov zadel kar enajstkrat. Na drugi strani je Norvežane krasila nekoliko bolj kolektivna igra, s šestimi zadetki je izstopal le Kristian Bjørnsen.

Lazarov je dosegel kar 11 zadetkov.
Lazarov je dosegel kar 11 zadetkov. FOTO: AP

Tekma se je začela zelo izenačeno, izid je bil poravnan vse do rezultata 12:12, nato pa so se Makedonci tik pred koncem prvega polčasa z delnim izidom 5:1 uspeli nekoliko odlepiti (17:13). Prednost so varovanci Slovencem dobro znanega Ivice Obrvana zadrževali in povedli celo s petimi zadetki prednosti (27:22). Nato pa so se Norvežani le zbrali in na krilih razpoloženega Bjørnsena osem minut pred koncem tekme prišli do izenačenja na 28:28. Do konca tekme se nato nobeni ekipi ni uspelo odlepiti in reprezentanci sta se morali zadovoljiti vsaka s po točko (31:31). Remi je veliko bolj usoden za Norvežane, ki so si po dobrih dosedanjih predstavah obetali uvrstitev v polfinale. Za vstopnico v polfinale se bodo Skandinavci tako najverjetneje pomerili v neposrednem obračunu s Francozi.

Makedonija : Norveška 31:31 (17:13)