Luksemburžani tudi v drugo niso ogrozili slovenske zmage

Velenje, 05. 01. 2014 19.54 |

Slovenska rokometna reprezentanca je s 37:26 ugnala Luksemburžane in tako zabeležila še drugo načrtovano zmago. S tem ohranja možnosti za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Katarju, odločilna obračuna s Švicarji in nato še Ukrajinci.

Slovenska rokometna reprezentanca je že na gostovanju v Luksemburgu dokazala, da so Luksemburžani rokometni eksoti (36:16). Da gre za reprezentanco proti kateri si je moč izboljšati statistiko in hkrati zasedba, ki jo je moč premagati z rekordno razliko. Potem, ko so izbranci Borisa Denića uvodni dvoboj dobili s kar 20 goli razlike, so mnogi pred dvobojem razmišljali tudi o zmagi z rekordno visoko razliko. Najvišja doslej je znašala 27 golov.

Dragan Gajić
Dragan Gajić FOTO: Damjan Žibert

A svoje načrte so imeli pred začetkom dvoboja tudi gostje. Neodločnost slovenske obrambe jim je omogočala, da so gostje dosegali lahke gol z razdalje. V 24. minuti je bil izid poravnan na 24, Slovenci pa so nato uspeli narediti delni izid 6:0 in pobegniti tekmecu. Ob polčasu je razlika znašala šest golov (19:13).

V nadaljevanju so domačini skušali še naprej višati prednost, Luksemburžani pa se niso predajali. Še naprej so se trudili mešati štrene slovenski obrambi in zabijati, a dlje kot nekaj uvodnih minut nadaljevanja, jim ni uspevalo. Prednost se je tako le še višala, obrambam Klemna Ferlina pa so sledili lahki goli slovenskih reprezentantov. Ob koncu je razlika znašala 11 golov (37:26).