Luksemburg v ragbijskem obračunu boljši od Slovenije

Ljubljana, 18. 04. 2015 20.41 |

Slovenska reprezentanca v ragbiju je na tekmi evropskega pokala narodov v skupini 2C izgubila proti Luksemburgu z 11:14. Ta je zdaj sam na vrhu lestvice. Prvo mesto ob koncu vodi v višji rang tekmovanja, Slovenija pa je druga.

Slovenci so sicer dobro začeli in prvi polčas dobili po dveh kazenskih strelih Žige Burnika. V drugem polčasu pa so gosti igrali bolje v napadu, imeli so kar nekaj priložnosti za zadetek.

Slovenci so ostali praznih rok.
Slovenci so ostali praznih rok. FOTO: Miro Majcen

Sredi tega dela igre so Luksemburžani tudi povedli, takoj zatem pa je Lewis Podpadec z novimi petimi točkami Sloveniji priigral vodstvo z 11:7. Toda to ni zadostovalo za zmago, saj so bili Luksemburžani tisti, ki so dosegli zadnji zadetek na tekmi, kar je pomenilo tudi zmago gostov. Priložnost za izenačenje je imel Burnik, a je žoga po njegovem strelu zadela vratnico.

Naslednjo tekmo bodo izbranci selektorja Andrewa Fentona odigrali že naslednjo soboto, ko bodo gostovali v Avstriji.