Linu Červarju makedonski potni list

Skopje, 20. 12. 2012 08.45 |

Makedonska vlada je sklenila, da nekdanjemu hrvaškemu rokometnemu selektorju Linu Červarju dodeli makedonski potni list, in sicer zaradi velikega športnega prispevka v Skopju.

Športna mrzlica že lep čas trese Skopje. Razlog niso vrhunski rezultati kakšnega nogometnega prvoligaša v evropskih tekmovanjih oz. fenomenalni rezultati nogometne reprezentance, ampak so "krivci" za takšno stanje rokometaši skopskega Metalurga, pri katerih si kruh služita Renato Vugrinec in Miladin Kozlina. Makedonska vlada je ravno zato sprejela sklep, da za izjemne uspehe nagradi trenerja Lina Červarja, ki je poskrbel za rokometno mrzlico v Skopju. Premier Nikola Gruevski je nekdanjemu hrvaškemu selektorju izročil makedonski potni list.

Lino Červar
Lino Červar FOTO: Damjan Žibert

K Metalurgu je prispel leta 2009, od takrat pa je s klubom osvojil tri naslove državnega prvaka, klub je osvojil dve pokalni lovoriki, lani so tekmovanje v Ligi prvakov končali v šestnajstini finala, letos pa so že naredili korak naprej.