Pivovarjem prava evropska dobrodošlica v ligo Seha, Veszprem visoko slavil v Zlatorogu

Celje, 03. 09. 2016 20.36 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško na zgodovinski prvi tekmi lige Seha v domačem Zlatorogu niso bili dorasli nasprotniki madžarskemu velikanu Veszpremu. Finalisti zadnje sezone Lige prvakov so slavili z visokih 29:34.

Celjani se bodo z Gorenjem na slovenskem derbiju v novem tekmovanju merili že naslednji teden. FOTO: Aljoša Kravanja

Uvodni met žoge v Zlatorogu je ob 70-letnici organiziranega rokometa v Celju pripadel zlati judoistki z letošnjih poletnih olimpijskih iger v Rio de Janeiru Tini Trstenjak, slovenski rokometni prvak, ki v tej sezoni v regionalnem tekmovanju nima posebnih ciljev, pa je korak z zvezdniško zasedbo iz Veszprema z bojevito predstavo držal le uvodnih 15 minut.

V domači dvorani Zlatorog so varovanci Branka Tamšeta na odmor odšli z zaostankom 12:15, nato pa zelo slabo otvorili drugi polčas. Aktualni klubski evropski podprvaki so naredili delni izid 5:0 in prišli do visokega vodstva (20:12). Na semaforju celjske dvorane je nekaj minut kasneje pisalo že 20:30, ko so se Celjani z dobrimi protinapadi vsaj delno vrnili v srečanje s štirimi zaporednimi goli. Dober zaključek ni bil dovolj, Madžari, pri katerih sta igrala tudi slovenska krilna rokometaša Gašper Marguč in Dragan Gajić, so še naprej rešetali celjsko mrežo, ki je na koncu prejela kar 34 golov. Blaž Janc je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec tekme, pri gostih sta jih največ, šest, zabila stara znanca slovenskih dvoran Momir Ilić in Renato Sulić.

Celje Pivovarna Laško ‒ Veszprem 29:34 (12:15)