Kvitova zaigrala prvič po napadu z nožem in zmagala, hitro slovo prve igralke sveta Angelique Kerber

Pariz, 28. 05. 2017 14.18 |

Čehinja Petra Kvitova se je kot prva uvrstila v drugi krog turnirja za grand slam, odprtega prvenstva Francije. Kvitova, ki igra na svojem prvem turnirju po decembru 2016 in napadu z nožem, je uvodoma s 6:3 in 6:2 odpravila Američanko Julio Boserup. Hitro pa je pariško avanturo končala prva igralka Angelique Kerber, za katero je bila usodna Jekaterina Makarova.

Kvitova je bila po zmagi zelo čustvena.
Kvitova je bila po zmagi zelo čustvena. FOTO: AP

Petro Kvitovo je decembra lani v njenem domu z nožem napadel vlomilec, zaradi česar je morala na operacijo leve roke, udeležbo na Roland Garrosu pa je potrdila v petek. "Nisem imela veliko časa za trening, le kakšna dva, tri tedne, toda zadovoljna sem," je po zmagi dejala dvakratna zmagovalka Wimbledona. Ruska teniška igralka Jekaterina Makarova je v prvem krogu odprtega prvenstva Francije v Parizu pripravila presenečenje in izločila prvo igralko sveta ter prvo nosilko Roland Garrosa Nemko Angelique Kerber. Makarova je slavila s 6:2 in 6:2. Kerberjeva je postala prva prvopostavljena igralka, ki je izpadla v uvodnem krogu turnirja za grand slam v Parizu. Do zdaj sta tovrstni rekord imeli Belgijka Justine Henin iz leta 2004 in Serena Williams iz leta 2014, obe sta bili drugi nosilki, ko sta pomahali v slovo Parizu. "Seveda sem razočarana, da sezona na pesku ni dobra. Mogoče pa je bolje, da je že konec. Verjetno bom šla kar domov. Mogoče si vzamem nekaj dni premora. Res ne vem, kaj bom zdaj naredila. Zagotovo pa moram dobro premisliti, kakšne naj bodo najboljše priprave za sezono na travi," je bila slabe volje Kerberjeva, ki je drugo leto zaporedoma izpadla v prvem krogu Roland Garrosa. Kerberjeva bo na vrhu lestvice WTA ostala kljub zgodnjemu porazu, razen če Karolina Pliškova pride do finala ali pa Simona Halep osvoji turnir. Kvitova pa se je kot prva uvrstila v drugi krog odprtega prvenstva Francije. Kvitova, ki igra na svojem prvem turnirju po decembru 2016 in napadu z nožem, je uvodoma s 6:3 in 6:2 odpravila Američanko Julio Boserup. Kvitovo je decembra lani v njenem domu z nožem napadel vlomilec, zaradi česar je morala na operacijo leve roke, udeležbo na Roland Garrosu pa je potrdila v petek. "Nisem imela veliko časa za trening, le kakšna dva, tri tedne, toda zadovoljna sem," je po zmagi dejala dvakratna zmagovalka Wimbledona in priznala, da še ni stoodstotno nared.

Do gladke zmage je prišel Avstrijec Dominic Thiem, ki je po 80 minutah domov poslal Avstralca Bernarda Tomića. Thiem, lanski polfinalist v Parizu, je zmagal s 6:4, 6:0 in 6:2. "Bilo je vroče, zato sem vesel, da sem zmagal v treh nizih. Igral sem proti zahtevnemu tekmecu. Prvi niz je bil napet. Pred tekmo sem bil malo živčen, to moram priznati," je povedal Thiem. Olimpijska prvakinja Monica Puig iz Portorika je s 6:3, 3:6 in 6:2 izločila Italijanko Roberto Vinci, Američanka Madison Brengle pa je po maratonskih dveh urah in pol, samo zadnji niz je trajal uro in 15 minut, premagala Nemko Julio Görges z 1:6, 6:3 in 13:11. Sedemkratna zmagovalka turnirjev za veliki slam Američanka Venus Williams je uvodoma s 6:4, 7:6 (3) premagala Kitajko Qiang Wang. Enajsti nosilec Bolgar Grigor Dimitrov je ustavil Francoza Stephana Roberta s 6:2, 6:3 in 6:4, Argentinec Horacio Zeballos, eden od štirih igralcev, ki je na pesku premagal Rafaela Nadala, pa je bil s 7:5, 6:3 in 6:4 boljši od Francoza Adriana Mannarina.

Izidi OP Francije (16.790.000 evrov):

- moški, 1. krog:
Horacio Zeballos (Arg) ‒ Adrian Mannarino (Fra) 7:5, 6:3, 6:4;
Albert Ramos (Špa/19) ‒ Marius Copil (Rom) 6:7 (7), 6:1, 6:4, 6:2;
Guillermo Garcia-Lopez (Špa) ‒ Gilles Muller (Luk/26) 7:6 (4), 6:7 (2), 6:2, 6:2;
Pablo Carreno-Busta (Špa/20) ‒ Florian Mayer (Nem) 6:4, 6:2, 6:2;
Taro Daniel (Jap) ‒ Jerzy Janowicz (Pol) 6:4, 6:4, 6:4;
Grigor Dimitrov (Bol/11) ‒ Stephane Robert (Fra) 6:2, 6:3, 6:4;
Mihail Kukuškin (Kaz) ‒ Tennys Sandgren (ZDA) 6:2, 6:1, 6:4;
Dominic Thiem (Avt/6) ‒ Bernard Tomic (Avs) 6:4, 6:0, 6:2;
Ivo Karlović (Hrv/23) ‒ Stefanos Tsitsipas (Grč) 7:6 (5), 7:5, 6:4;
Benjamin Bonzi (Fra) ‒ Danil Medvedjev (Rus) 5:7, 6:4, 6:1, 3:1, predaja;