Krimovke silovito krenile v nadaljevanje evropske sezone

Ljubljana, 01. 02. 2014 21.50 |

Rokometašice Krim Mercatorja so v uvodnem dvoboju glavnega dela lige prvakinj s 24:18 ugnale norveški Larvik in tako na najlepši možni način začele drugi del sezone. V ljubljanskih vrstah je blestela vratarka Sergeja Stefanišin (17 obramb).

Rokometašice Krim Mercatorja so imele pred uvodnim dvobojem glavnega dela lige prvakinj jasne cilje. Želja je bila zmagati proti starim znankam, igralkam Larvika. "Osredotočeni smo na tekmo z Larvikom, dobro treniramo, pri treningu nam pomagajo fantje, vsekakor pa smo v skupini mi tisti, ki lovijo in nimajo ničesar za izgubiti," je pred dvobojem razmišljal strateg Krimovk Tone Tiselj, ki je tudi tokrat stavil na trdo obrambo. Njegove izbranke so se dogovorjenega držale, imele v prvem polčasu nekaj kriznih minut, a tekmice se na več kot gol zaostanka niso uspele približati (9:8). Domačinke so odgovorile z isto mero, pobegnile na 12:9, a v zadnjih sekundah je izid prvega polčasa postavila Linn Jorum Sulland (12:10).

Andrea Penezić je bila s 7 goli najboljša strelka dvoboja.
Andrea Penezić je bila s 7 goli najboljša strelka dvoboja. FOTO: Damjan Žibert

Tisljeve izbranke so bile tudi v nadaljevanju ostre v obrambi, v slabih 23 minutah je Sergeja Stefanišin iz svojega gola pobrala le pet žog in razlika je narasla na + 4 (19:15). Ljubljančanke so bile tako slabih 10 minut pred iztekom igralnega časa na pragu prve zmage v nadaljevanju, gostje pa so še naprej poizkušale iz neizdelanih kombinacij. Krimovke so to izkoristile, s preudarno igro pa ohranjale prednost štirih golov in štiri minute pred iztekom igralnega časa prvič na dvoboju povedle za pet (22:17).

Po golu Katarine Krpež že za šest in takšna je bila tudi razlika ob zvoku sirene, ki je označeval konec dvoboja (24:18).