Krimovke do pomembne zmage na prvi polfinalni tekmi

Ljubljana, 06. 04. 2013 16.33 |

T.Š./STA
8

Rokometašice Krima Mercatorja so odlično odigrale prvo tekmo polfinala lige prvakinj in v gosteh premagale Larvik s 24:22. Ljubljančanke so si priigrale lepo prednost pred povratno tekmo, ki bo na sporedu v dvorani Stožice.

Rokometašice Krima Mercatorja so po sedmih letih znova zaigrale v polfinalu lige prvakinj. Na Norveškem jih je čakal prvi polfinalni obračun proti Larviku, ki je bil v vlogi papirnatega favorita, vendar so krimovke pokazale izvrstno igro in zmagale s 24:22 ter si pred povratno tekmo, ki bo v Ljubljani, priigrale odlično priložnost za preboj v veliki finale. Krim je tekmo izvrstno začel in povedel tudi že za sedem golov, a z malce slabšo predstavo v drugem polčasu poskrbel za napeto končnico, vseeno pa so si pred drugo tekmo krimovke priigrale dva gola prednosti.

Trener Krima Tone Tiselj je imel v zadnjem času nekaj težav z bolnimi in poškodovanimi igralkami. Na prvi tekmi ni mogel računati na poškodovano zunanjo igralko Linneo Torstensson, praktično brez treninga sta bili zaradi težav s kolenom oziroma gležnjem Marina Vergeljuk in Andrea Penezić. Prav tako je imela težave s kolenom tudi Susann Müller, vendar je bila vseeno najboljša strelka pri Krimu z osmimi goli. Tiselj je tekmo začel z vratarko Jeleno Grubišić, krilnima igralkama Tamaro Mavsar in Carmen Martin, krožno napadalko Danielo Piedade in zunanjimi igralkami Andreo Penezić, Nino Wörz in Barbaro Lazović. Ta postava je izvrstno začela. V obrambi Larviku ni pustila lahkih metov, na drugi strani pa je bila v napadu učinkovita Mavsarjeva, ki je s tremi goli (zadela je še Marina Vergeljuk s sedmih metrov) poskrbela za vodstvo kar s 4:0. Domače so nato posegle po minuti odmora, ki pa ni prinesla sprememb, saj je Penezićeva v naslednjem napadu zabila že za 5:0 v osmi minuti. Domače so prvi gol dosegle šele v deseti minuti, a do takrat so se krimovke že otresle živčnosti in so nadaljevale izvrstno predstavo. V 15. minuti so vodile že z 9:2, tudi po zaslugi Grubišićeve, ki je do 19. minute zbrala že sedem obramb. Kljub menjavam in dvema izključitvama slovenske prvakinje tekmicam niso pustile blizu in drugi polčas so začele s kar sedmimi goli prednosti.

Krimovke so se veselile pomembne zmage na Norveškem.
Krimovke so se veselile pomembne zmage na Norveškem. FOTO: Miro Majcen

Drugi polčas so domače začele precej agresivneje in se tudi zaradi dveh dvominutnih izključitev Krimovih igralk približale na 12:16 in 13:17. Krim se je v teh trenutkih lovil, ni našel poti skozi Larvikovo obrambo, na drugi strani pa je Gro Hammerseng v 39. minuti svojo ekipo približala na zgolj tri zadetke zaostanka, lahko pa bi bilo še huje za Tisljevo ekipo, če ne bi Grubišićeva obranila še nekaj domačih poskusov. V 41. minuti je Susann Müller vendarle prinesla malce olajšanja s prvim ljubljanskim golom iz igre v drugem polčasu (18:14). A napad dvakratnih evropskih prvakinj v teh trenutkih nikakor ni stekel, igre iz prvega polčasa ni bilo več zaslediti. Posledično so gostiteljice zaostanek v 47. minuti znižale na zgolj 16:18, dva zadetka razlike pa sta bila tudi ob začetku zadnjih desetih minut. Hammersengova je imela celo priložnost za 18:19, a je dvoboj iz oči v oči dobila Grubišićeva. V 53. minuti je Isabel Blanco le znižala na 19:20 in poskrbela za napete zadnje minute.

Rokometašice madžarskega Györa so v prvi polfinalni tekmi evropske lige prvakinj danes v Bukarešti premagale romunsko Oltchim Valceo s 24:22 (14:10). V zmagoviti ekipi je bila najbolj učinkovita Anita Görbicz, v poraženi Katarina Bulatović, obe sta dosegli po osem golov.

Larvik – Krim Mercator 22:24 (9:16)