Krim po zmagi v Romuniji še naprej med živimi

Cluj, 11. 11. 2012 17.48 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v 5. krogu lige prvakinj (skupina B) v gosteh premagale Jolidon Cluj z 31:23. Po porazu hrvaške Podravke Vegeta proti madžarskemu Györu (22:29) so krimovke še naprej v igri za napredovanje med osem najboljših ekip v Evropi.

Tone Tiselj je tekmo v Cluju začel z Jeleno Grubišić v vratih, Katarino Krpež in Majo Zrnec na krilih, Marino Vergeljuk na položaju krožne napadalke ter Linneo Torstenson, Susann Müller in Nino Wörz na zunanjih položajih. Ta postava je dobro začela, povedla s 3:0 v četrti minuti po golu Torstensonove. V deseti minuti so krimovke vodile že s 7:3, ko je bila uspešna Müllerjeva, nova zaporedna zadetka Krpeževe iz protinapada in Wörzove pa sta Krim pripeljala do vodstva z 9:3.

Krimovke (v temnem dresu) so ekipo Cluja premagale brez posebnih težav.
Krimovke (v temnem dresu) so ekipo Cluja premagale brez posebnih težav. FOTO: Damjan Žibert

Krim je pokazal, da je precej kakovostnejša ekipa od Cluja in bi kaj lahko že v prvem delu odločil tekmo v svojo korist. Toda v končnici prvega dela so Ljubljančanke Cluju dopustile vrnitev "v igro". Ko je v 23. minuti Wörzova znova zadela za prednost s šestimi goli (13:7), je kazalo, da bodo gostje še oplemenitile naskok in poskrbele za mirnejše nadaljevanje. Toda nekaj zapravljenih žog v napadu in dve dvominutni kazni so Romunke znale izkoristiti, tako da so pred drugim polčasom razliko prepolovile. Če pa v Krimovih vratih ne bi bilo znova razpoložene Grubišićeve, bi bila lahko razlika še manjša.

V uvodu drugega polčasa se je nekakšno realno razmerje moči na igrišču spet vzpostavilo, Krim je bolj ali manj brez težav držal Romunke na varni razdalji, v 39. minuti pa spet povedel za šest zadetkov (20:14) po uspešnem metu Carmen Martin z desnega krila. Ko je Barbara Lazović v 44. minuti zadela za 23:15, je bila tekma praktično odločena. Igra Cluja je razpadla, slovenske prvakinje pa so le še višale prednost. Ta je največ znašala 11 golov (28:17, 29:18).

Jolidon Cluj – Krim Mercator 23:31 (12:15)