Kragljevi skupna zmaga v svetovnem pokalu

Bratislava, 02. 09. 2012 13.23 |

Slovenska kajakašica Urša Kragelj je na zadnji tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Bratislavi zasedla tretje mesto in se veselila skupne zmage v tem tekmovanju.

V finalu je nastopila tudi Eva Terčelj, ki je končala tik pod stopničkami na četrtem mestu. Ajda Novak je izpadla v kvalifikacijah. Zmagala je Slovakinja Jana Dukatova, ki je z izvrstno vožnjo brez dotika za 3,61 sekunde prehitela Čehinjo Katerino Kudejovo, Kragljeva, ki je bila prepričljivo najhitrejša v polfinalu, pa je z dvema kazenskima sekundama zaostala za 3,96 sekunde. Terčeljeva, ki je po slabšem zgornjem delu in dotiku v spodnjem veslala precej bolje, pa je na četrtem mestu zaostala za 4,86 sekunde.

Že pred tem sta Luka Božič in Sašo Taljat osvojila peto mesto med kanuističnimi dvojci, Simon Hočevar in Dejan Kralj pa sta bila deseta. Zmagala sta Nemca Franz Anton in Jan Benzien, ki sta za 81 stotink sekunde prehitela Poljaka Piotra Szczepanskega in Marcina Pochwalo, tretja pa sta bila Francoza Pierre Labarelle in Nicolas Peschier, ki sta zaostala za 1,54 sekunde. Slednja sta tudi skupno slavila v svetovnem pokalu. Taljat in Božič sta z enim dotikom zaostala za 3,82 sekunde, a vseeno zadržala skupno tretje mesto v svetovnem pokalu. Kralj in Hočevar sta imela v finalu nekaj več težav, naredila sta tudi dva dotika in končala na desetem mestu.

Že v soboto so za velik uspeh poskrbeli kajakaši in kanuisti. V K-1 je svojo drugo zmago v svetovnem pokalu slavil Jure Meglič, med kanuisti pa je svoje prve stopničke z drugim mestom vpisal Anže Berčič, Benjamin Savšek pa je bil četrti.