Koprske sanje o ligi prvakov končane

Saint Raphael, 08. 09. 2012 20.25 |

Rokometaši koprskega Cimosa so izgubili polfinalni obračun kvalifikacijskega turnirja za preboj v ligo prvakov. Francoski Saint-Raphael je bil boljši z 28:23. Sanj o igranju med elito je tako konec že po prvem obračunu.

"Želimo si vnovičnega nastopa v ligi prvakov, čeprav si tega nismo prislužili na igrišču," je pred odhodom na kvalifikacijski turnir za preboj med evropsko elito dejal trener rokometašev koprskega Cimosa Fredi Radojković, ki je svoje varovance dobro pripravil na polfinalni obračun s Saint-Raphaelom, a njegovi izbranci so bili v uvodnih minutah pretirano nervozni v napadu. Enostavno niso uspeli izkoristiti številnih obramb Gorazda Škofa, za nameček pa tudi iz najlepših priložnosti niso zabili. To so s pridom izkoriščali domačini, ki so sredi prvega dela dvoboja vodili že z 10:6, imeli celo napad za pet golov naskoka, nato pa so se vendarle prebudili koprski strelci – predvsem Matjaž Brumen – in tekmeca ujeli ter na odmor odšli poravnani na 13.

Koprčani z izjemo Matjaža Brumna in vratarja Gorazda Škofa v moštvu niso imeli razpoloženih posameznikov. FOTO: Damjan Žibert

Prvih pet minut nadaljevanja je vnovič pripadlo četi Jeana-Francoisa Krakowskega, z delnim izidom 4:0 pa so se domačini odlepili na 17:13 in Radojkovićevi izbranci so vnovič ogromno moči porabili za lovljenje. Približali so se na 17:16, to pa je bilo tudi vse, kar jim je v nadaljevanju uspelo. Adiren Di Panda je namreč skupaj z razpoloženimi soigralci uspešno nadziral nadaljevanje dvoboja in domačini turnirja so se prebili v finale. V 44. minuti so denimo vodili že s 24:18, do konca dvoboja pa niso popuščali in se zasluženo veselili zmage z 28:23.

V finalu turnirja – zmagovalec bo zaigrali v Ligi prvakov – jih čaka nemški Hamburg, ki je bil v prvem polfinalu boljši od Orlen Wisle Plock Boštjana Kavaša.