London - Wimbledon, 07. 07. 2017 21.58 |

Številka ena svetovnega tenisa in prvi nosilec najprestižnejšega turnirja za grand slam Andy Murray je po epski bitki na osrednjem igrišču premagal Italijana Fabia Fogninija (6:2, 4:6, 6:1 in 7:5) in se uvrstil v četrti krog, kjer je tudi Rafael Nadal. Konec za Aljaža Bedeneta in Keija Nišikorija.

• Vrhunci petega dne turnirja v Wimbledonu
    01:25
    Vrhunci petega dne turnirja v Wimbledonu
  • Vrhunci petega dne turnirja v Wimbledonu - drugi del
    00:56
    Vrhunci petega dne turnirja v Wimbledonu - drugi del
Aljaž Bedene je v tretjem krogu zaključil svoje nastope na 'sveti travi'.
Aljaž Bedene je v tretjem krogu zaključil svoje nastope na 'sveti travi'. FOTO: AP

Aljaž Bedene je v 1. krogu po pravem maratonu premagal hrvaškega veterana in 21. nosilca Iva Karlovića, V 2. krogu pa mu ni bil kos igralec iz Bosne in Hercegovine Damir Džumhur. Dvoboj je trajal dve uri in sedem minut, Bedene pa je slavil v štirih nizih s 6:3, 3:6, 6:3 in 6:3. Štiriintridesetletni levoroki Gilles Müler, visok 1,93 metra, je 26. igralec sveta, desnoroki Ljubljančan, ki živi v Londonu, pa je na 58. mestu ATP. Letos sta se med seboj že pomerila, v četrtfinalu Hertogenboscha je zmagal Luksemburžan, ki je dobil tudi prvi dvoboj z Bedenetom leta 2015 v Metzu.

Nekdanji prvi teniški igralec sveta Rafael Nadal je brez večjih težav napredoval v 4. krog turnirja za grand slam v Wimbledonu. Četrti nosilec iz Španije, ki je v Wimbledonu slavil v letih 2008 in 2010, se je za vstop v osmino finala meril z Rusom Karenom Hačanovom in ga po dveh urah in četrt ugnal s 6:1, 6:4 in 7:6 (3). Nadal se bo v četrtem krogu pomeril z Gillesom Mülerjem, 16. nosilcem iz Luksemburga, ki je pred tem izločil Ljubljančana Aljaža Bedeneta, ki nastopa za Veliko Britanijo.

Romunka Simona Halep, druga na svetovni teniški lestvici WTA, je v tretjem krogu turnirja za veliki slam v Wimbledonu po 99 minutah premagala Kitajko Peng Shuai s 6:4 in 7:6 (7). Shuaijeva, 37. na lestvici, je bila zadnja od šestih Kitajk na turnirju. Halepova bo v ponedeljek za preboj v četrtfinale igrala z Belorusinjo Viktorijo Azarenko.

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je zmagala tudi v drugem krogu turnirja ženskih dvojic na grand slamu v Wimbledonu. V paru s Španko Mario Jose Martinez Sanchez je petnajsta nosilka, v drugem krogu pa sta igralki po uri in 32 minutah izločili Nemko Mono Barthel in Estonko Anett Kontaveit z 6:2, 3:6 in 6:2. Andrejo Klepač in Sanchezovo v nadaljevanju čakata drugi nosilki iz Rusije, Jelena Vesnina in Jekatarina Makarova. Slovenka je s Sanchezovo v 1. krogu premagala avstralsko navezo, ki jo tvorita v Rusiji rojeni sestri Anastasia in Arina Rodionova.

Andy Murray je trpel, a vseeno slavil s 3:1 v nizih.
Andy Murray je trpel, a vseeno slavil s 3:1 v nizih. FOTO: AP