Klemenčičeva in Halzer gorska kolesarja leta

Ljubljana, 13. 11. 2012 11.30 |

Najboljša gorska kolesarja pretekle sezone po izboru odbora za gorsko kolesarstvo in BMX Kolesarske zveze Slovenije sta Blaža Klemenčič v ženski konkurenci in Miha Halzer pri moških.

Največja konkurentka Klemenčičeve za naslov je bila osem let mlajša Tanja Žakelj, ki je na letošnjih olimpijskih igrah osvojila 10. mesto ter prehitela Klemenčičevo, ki pa je kljub slabši londonski olimpijski uvrstitvi prepričala z boljšimi nastopi v svetovnem pokalu in višjo uvrstitvijo na lestvici Mednarodne kolesarske zveze (Uci). Klemenčičeva, ki je že razmišljala o tem, da bi končala zelo uspešno kariero, se je odločila, da bo nadaljevala še leto ali dve, mogoče tudi vse do olimpijskih iger v Rio de Janeiru leta 2016. "Že dve olimpijadi sta za menoj. Računam na naslednjo. S prvim delom pretekle sezone sem zadovoljna kot tudi z 11. mestom na lestvici posameznic Mednarodne kolesarske zveze," je po podelitvi za spletno stran mtb.si dejala Klemenčičeva. Med moškimi Miha Halzer ni imel prave konkurence. Halzer je presenetil na letošnjem svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu v Saalfeldnu, ko je v premiernem eliminatorju, sprintu na izpadanje v krosu, osvojil srebrno kolajno.