Kavčič se je dobro upiral Karloviću

Zagreb, 31. 01. 2012 20.55 |

Najbolje uvrščeni slovenski tenisač na svetovni računalniški lestvici ATP Blaž Kavčič je moral v prvem krogu zagrebškega Indoorsa priznati premoč Hrvatu Ivu Karloviću (7:6 in 6:3).

Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izpadel v prvem krogu teniškega turnirja v Zagrebu. S 7:6 (2) in 6:3 ga je premagal osmi nosilec, domačin Ivo Karlović. Kavčič v dvoboju ni imel nobenih pravih možnosti, v prvem nizu je sicer izničil prednost Hrvata s 5:2, nato pa izgubil v podaljšani igri. Zanimivo je, da Hrvat, ki je znan po močnem servisu, v tem elementu ni dominiral, saj je Slovenec dosegel več asov od njega (10:8). Zato pa je bil domačin boljši praktično v vseh drugih elementih.

Blaž Kavčič
Blaž Kavčič FOTO: Damjan Žibert

V uri in 23. minutah je 8. nosilec po poročanju hrvaških spletnih medijev odigral morebiti celo najboljšo partijo, odkar nastopa na zagrebškem teniškem dogodku. "Zadnji turnirski dvoboj, ki sem ga odigral, pri tem pa nisem dosegel več asov kot nasprotnik, je bil leta 2008 v Monte Carlu. To je bilo proti Gaelu Monfilsu,“ je po zmagi povedal Karlović in nadaljeval: "Odigral sem dobro, a ni bilo tako lahko. Zavedam se, da doma ni nikoli lahko. Ne vem zakaj, morda zaradi pritiska ali pa igralne površine. Tu nisem prišel dlje kot do četrtfinala. Morda bo letos drugače.